CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "YEREL SEÇİMLERDE HERKES KENDİ YOLUNA"

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, PARTİSİNİN GRUP TOPLANTISINDA KONUŞTU. ERDOĞAN, "YEREL SEÇİMLERDE HERKES KENDİ YOLUNA" DEDİ.

Cumhurbaşkanı Erdoğan patisinin grup toplantısındaki konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yapmış olduğu açıklamalara ilişkin, "Öyleyse yerel seçimlerde herkes kendi yoluna." dedi.

"KATİLLERE Mİ, HIRSIZLARA MI, ZALİMLERE Mİ KADER MAHKUMU DİYECEĞİZ?"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Ak Parti ve MHP iki ayrı partidir. Her parti kendi yolunu çizebilir. Cumhur İttifakı içerisinde kimi hususlarda farklı düşünebiliriz. Kimseye kişisel olarak saygısızlık etmeyi aklımızdan dahi geçirmeyiz. Bir devlet kendisine işlenen suçlarda af yetkisine sahip olabilir, kişilere karşı işlenen suçlarda ise Devlet bu yetkiye sahip değildir. Uyuşturucu baronları ile ve torbacılarla mücadele ettik ve etmeye devam ediyoruz. Bunlara kader mahkumu diyebilir miyiz? Katillere mi, hırsızlara mı, zalimlere mi kader mahkumu diyeceğiz?" dedi.

"İSTİKLAL MARŞI DIŞINDA BİR AND TANIMIYORUZ, TANIMAYACAĞIZ"

Danıştay'ın verdiği "Andımız" kararına ilişkin tartışmalar için ise Erdoğan: "Artık geride bıraktığımızı sandığımız bir konuydu. Biz bu meseleyi 2013 yılında çözmüştük. Bu düzenleme yetki aşımı yapılarak iptal edilmiştir. Bir takım eski hastalıklar hala bünyemizde yaşamaktadır. İstiklal Marşı dışında bir and tanımıyoruz tanımayacağız." dedi.

EYT KONUSUNDA KARAR MECLİSİNDİR...

Erdoğan: "Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda kararı meclisimiz ve milletimiz verecektir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER