Davutoğlu'na Başkan Filiz'den tepki!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun 2016 yılındaki istifa süreciyle ilgili yaptığı "Bütün teşkilatlar 'izin verin sizinle birlikte istifamızı verelim' dediler” açıklamasına AK Parti Denizli Teşkilatı’ndan tepki geldi.

2016 yılında istifa edip AK Parti Genel Başkanlığı koltuğunu Binali Yıldırım’a bırakan ve Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir televizyon programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa ve geri dönüş sürecini değerlendirdi. 2016’da yaşadığı istifa süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Davutoğlu’nun açıklamalarına AK Parti il teşkilatlarından tepki geldi. AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Davutoğlu’nun açıklamalarının kendilerini zan altında bıraktıklarını belirterek, “istifa ettiğiniz 2016 ile ilgili beyanınızda, bizi zan altında bıraktınız ama doğrusu; ne AK Parti il teşkilatı mensubu bir kişi, ne de şahsım sizinle beraber istifa etmeyi düşünmedik! aksine sonuna kadar liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

Filiz’in twitter üzerinden yaptığı açıklamanın benzerini, o dönem ve şu anda görevde bulunan birçok il başkanı aynı şekilde yaptı.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211