“DEDİKODU VE FİTNECİLERE DE ASLA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti İl Danışma Toplantısı'nda konuşan AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, “Sürekli bu davanın altını oymak isteyen dedikodu ve fitnecilere de asla fırsat vermeyeceğiz” dedi.

“DEDİKODU VE FİTNECİLERE DE ASLA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen partisinin il danışma toplantısında konuştu. Millete hizmet mücadelesinde böyle kutlu bir davanın mensubu oldukları için ne kadar şükretseler az olduğunu söyleyen Özkan; “Onun için davası millet olan ve millete hizmetkar olmaktan başka hiçbir amaç gütmeyen başka Sayın Cumhurbaşkanımızla, bakanlarımızla, milletvekillerimizle, tüm dava mensuplarımızla bu millet için çok büyük hizmetler yapacağız inşallah. Onun için sahip olmamız gereken en önemli değer birlik, beraberlik ve kardeşlik. Biz kavga edemeyiz. Bu davanın geçmişte o bayraktarlığını yapan siyasi büyüklerimizin başına geldiği gibi... Onun için birlik, beraberlik ve kardeşlik. İkinci meselemiz, ilk günkü aşkla diyorduk ya, ilk günkü aşkla yola çıktığımızda sahip olduğumuz değerleri asla ve asla bırakmayacağız. Yoksullukla mücadele, yolsuzlukla mücadele ve yasaklarla mücadele” diye konuştu.

“İHANET TOHUMLARI, BUGÜN YENİDEN SALDIRIYORLAR”
Davaya ve medeniyet inşası sürecine sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Özkan, “Tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet… 'Herkesin bir işareti var, bizim de bir işaretimiz olsun. Ne olsun? Efendim 3 mü olsun, 7 mi olsun, 4 mü olsun, 8 mi olsun?' değil. 200 yıl boyunca bu coğrafyayı parçalayan ve içerisinden 20'nin üzerinde devlet çıkaran ihanet tohumları, bugün yeniden saldırıyorlar. Bu süreçlerden güçlü ve kuvvetli çıkmanın yegane yolu Rabiamıza sahip çıkmak” dedi.

“OSMANLI2YI MİLLİYETÇİLİKLE PARÇALADILAR”
Milliyetçilikle Osmanlı'yı parçaladıklarına dikkati çeken Özkan, şöyle devam etti: “Hanif olan İbrahim peygamberin dini, bizi bir millet olarak birleştirmişken milletlere böldüler, paçavralardan bayraklar yaptılar. Uğrunda hiçbir şehidin olmadığı paçavralarla, Lawrence'ların çizdiği bayraklar yaptılar ve Ortadoğu'yu, İslam dünyasını ve bizim gönül coğrafyamızı kan ve gözyaşına boğdular. Onun için bu Rabia, sadece konjonktürel bir siyasi anlayışla ortaya çıkmış işaret değil. Bin yıllar boyunca bütün dünyada yaydığımız adalet, barış, hürriyet, güvenlik ve refah mücadelesini Rabia’ya sahip çıkarak yapacağız. Son 200 yıl boyunca yaşadığımız tüm acıların sebebi Rabia’ya sahip çıkmamak.”

“FİTNECİLERE ASLA FIRSAT VERMEYECEĞİZ”
Millete hizmet yolunda durmadan çalıştıklarını anlatan Özkan, “Hükümetimizin, belediyelerimizin yaptığı çalışmaları, anlatacağız. Gökteki SİHA'mızı anlatacağız, hava limanlarımızı, şehir hastanelerimizi, duble yollarımızı, bütün yatırımlarımızı anlatacağız. Diğer taraftan sürekli bu davanın altını oymak isteyen dedikodu ve fitnecilere de asla fırsat vermeyeceğiz. Varsa bir sözümüz milletvekillerimize, ile ve ilçe başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza ulaştıracağız. Çözüm üretmek zorundayız. Hep beraber teşkilat mensupları olarak sorunlara çözüm bulma gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu. (AA)

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER