Demirezen; “Babadağ’ı çok daha ilerilere taşıyacağız”

Türkiye'nin en önemli dokuma merkezlerinden biri olan Babadağ’da değişim ve dönüşüm çalışmaları hızla devam ederken Belediye Başkanı Salim Demirezen, “Önümüzdeki dönemde de amacımız Babadağ’ı çok daha ilerilere taşımak olacaktır” dedi.

Demirezen; “Babadağ’ı çok daha ilerilere taşıyacağız”

AK Parti’de yeniden aday gösterilen Babadağ Belediye Başkanı Salim Demirezen, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne ilçede yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Demirezen, “Bize adaylığımızı teveccüh gösteren başta Babadağ halkına ve Cumhurbaşkanımıza sizlerin aracılığıyla teşekkür ediyorum. Biz bu göreve geldiğimiz günden beri gerek Babadağ içerisinde, gerek yeni dahil olan köyden dönüşen mahallelerimizde hızlı ve tempolu bir şekilde çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde devam ettirdik. Mahallelerimiz farklı konumlarda olduğu için vatandaşlarımız kendi mahallesi haricinde diğer mahallelerde yapılanları görmüyordu. Bu süreçte halkımızla bir araya gelerek yaptığımız çalışmaları ve hizmetleri anlatıyor. Yeni dönem için beklentilerini dinliyoruz”

“VATANDAŞLARIMIZA GELİR GETİRECEK PROJELERE İMZA ATACAĞIZ”

Projeleri hakkında da açıklama yapan Demirezen, “Babadağ merkezde meydan projemizde sona doğru geldik. Bizim buradaki en büyük sorunumuz buranın mülkiyet sorunu oldu. Burada meydanın yeniden inşa edilmesi için bu yerlerin tamamının belediyemize devrolması gerekiyordu. Bu bayağı bir süreç aldı. Bu meydandaki alınamayacak yerin yarısından fazlasını kamulaştırdık. Çalışmalarımıza Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ın büyük destekleriyle beraber büyük bir hızla devam ettik. Kısa bir süre içerisinde de Babadağ’a güzel bir meydan kazandıracağız” diye konuştu.

“BELEDİYEYE AİT BİR LOJMANINI OTELE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ”

İlçede bir otelin bulunmadığının altını çizen Başkan Demirezen; şunları aktardı: “Belediyeye ait bir lojmanını otele dönüştürüyoruz. Yukarıda tarihi bir ev almıştık; butik otel olarak yaptık. Bitmek üzerek müteahhit firma ay sonunda teslim edecek. Arka tarafta eski belediyemiz vardı. Orayı belediyenin kendi imkanlarıyla restore ettik. Orayı da açacağız. Hem vatandaşlarımızın Babadağ yöresel yemeklerini sunacağımız başta keşkek olmak kaydıyla restoran, kafe tarzında bir bölüm açacağız. Yanı başında kent müzemiz var. Yavaş yavaş müzemizi Babadağ’a özgü eserlerle doldurmaya başladık. Babadağ’da bundan sonra vatandaşlarımızın kazanç kapısı neler olabilir, onlara nasıl iş kapısı açabiliriz bunlar üzerine çalışmalar yapacağız. Bu tür projeler peşindeyiz. Bundan sonra Babadağ’da bu tür projeleri hizmete sokmaya çalışacağız.”

“AMACIMIZ; BABADAĞ’I ÇOK DAHA İLERİLERE TAŞIMAK OLACAKTIR”

Bundan sonraki projelerinin vatandaşlara gelir getirecek projeler oluğunu belirten Başkan Demirezen; “Babadağ’da en büyük eksikliğimiz yer sorunundan dolayı sanayi sitemiz yoktu. Vatandaşların çok istediği bizim baştan beri projemiz olan bir şey ama yer problemi yaşadık. Şimdi o yeri tedarik ettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan, Denizli Büyükşehir İmar Dairesi tarafından yerin imar kısmı tamamlandı. Önümüzdeki dönemde ilk yapacağımız iş küçük sanayi sitesini Babadağ’a kazandırmak olacak. Yapılacak işimiz çok. Yaptığımız işler çok ama yapacağımız şeyler daha çok. Önümüzdeki dönemde de amacımız; Babadağ’ı çok daha ilerilere taşımak olacaktır” diye konuştu.

TOLGA ALP DÜZGÖREN-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211