Demokrat Parti’de Aşkın Çelik yeniden il başkanı

Demokrat Parti (DP) Denizli Teşkilatı tarafından Esnaf Sarayı Toplantı Salonu’nda yapılan olağan genel kurulda; tüm delegelerin oyunu alan Aşkın Çelik, il başkanı seçildi. İl Başkanı seçilmesiyle birlikte Demokrat Parti (DP) Genel İdare Kurulu Üyeliği’nden istifa eden Aşkın Çelik, geçtiğimiz yıllarda da il başkanlığı görevini üstlenmişti.

Demokrat Parti’de Aşkın Çelik yeniden il başkanı

Demokrat Parti (DP) Denizli Teşkilatı, Esnaf Sarayı Toplantı Salonu’nda Olağan Kongresini gerçekleştirdi.

Tek liste ile yapılan kongrede 139 delege oy kullandı.

Delegelerin hepsinin oylarını alan Aşkın Çelik, yeni il başkanı seçildi.

Kongrede konuşan Başkan Çelik, “Demokrat Parti; bir yeminin adıdır, kırat sevdasıdır. Demokrasi uğruna başvekilini ve bakanlarını şehit vermiş bir misyonun sahibi olarak 1946’dan beri dimdik ve davasını her türlü hainliğe rağmen iddialı bir şekilde devam etmektedir. Genç Genel Başkanımız Afyonkarahisar Milletvekilimiz Sayın Gültekin Uysal ile iktidar olacağımıza inancımız tamdır. ‘İman varsa, imkan vardır’ diyerek; Allah’tan başka hiçbir güçten korkmayan, bugün burada uzaktan ve yakından katılan başta vefakar ve cefakar ilçe başkanlarımız yönetim kurulu üyelerimiz delegelerimiz ve tüm partililerimize şükranlarımı sunuyorum. Allah sizden razı olsun. Hani bir söz vardır; ‘zeybeğimi idam ettiler ama davası dimdik ayaktadır.’ Bugün bu sözü burada yaşıyoruz” dedi.

İl Başkanı seçilmesiyle birlikte Demokrat Parti (DP) Genel İdare Kurulu Üyeliği’nden istifa eden Aşkın Çelik, geçtiğimiz yıllarda da il başkanlığı görevini üstlenmişti.

İŞTE YENİ YÖNETİM!

Eski Başkan Aykut Yıldırım’dan görevi devralan Başkan Çelik’in yönetiminde şu isimler yer aldı: Salih Zeki Yanaşık, Erkan Hayla, Aykut Yıldırım, Recep Kaya, Azam Keçeli, Tahsin Taşdemir, Şuayip Berber, Mustafa Yeşil, Celal Tezel, Adil Girgin, Harika Hayriye Şavkıncı, Osman Kaçar, Yasin Yarankuyu, ve Şeyma Yapar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER