DENİZLİ CHP KARIŞTI, İL YÖNETİMİ ANKARA’NIN YOLUNU TUTTU

CHP ile İYİ Parti arasında uzun süredir devam eden ittifak görüşmelerinde sona ulaşıldı. İki parti yerel seçimlerde ittifak yapma konusunda anlaştı. İki parti arasındaki uzlaşmayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener birlikte açıkladı.

Yapılan ittifak doğrultusunda, Ankara, İstanbul ve İzmir'de CHP'nin adayı desteklenecek. Denizli’de ise, CHP İyi Parti’yi destekleyecek. İşte bu gelişme ile birlikte CHP Denizli adeta ayağa kalktı. CHP tabanında konuyla ilgili adeta infial oluştu. Denizli CHP üyelerinin sosyal medya üzerinden ortaya koydukları tepkiler büyük boyutlara ulaştı. CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, il yönetimi  ve partililer Ankara’ya hareket etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener CHP Genel Merkezi'nde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesi öncesi CHP ve İYİ Parti'nin anlaştığı açıklandı. İki lider görüşme sonrası açıklama yaptı. Açıklamada işbirliğinin nasıl gerçekleşeceği konusunda net bir açıklama yapılmazken "Güzel bir anlaşma" olduğu ifade edildi. Buna göre, Ankara, İstanbul ve İzmir adayı CHP'li olacak. Denizli'de ise CHP, İYİ Parti'yi destekleyecek.

Yaşanan bu gelişme ile beraber CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba ve CHP yönetimi Ankara’ya hareket etti. Akbaba ve yönetim CHP Genel Merkezi'ne gitti. Yönetimin, yapılacak görüşmelerin ardından nasıl bir yol izleyeceği belli olacak.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER