Denizli CHP’de Afyonkarahisar mesaisi

CHP Genel Merkez tarafından organize edilen ‘CHP Belediye Başkanları Çalıştayı’ Afyonkarahisar’da başladı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı çalıştaya Denizli’nin CHP’li belediye başkanları da katıldı.

Denizli CHP’de Afyonkarahisar mesaisi

CHP Genel Merkez tarafından organize edilen ‘CHP Belediye Başkanları ÇalıştayıAfyonkarahisar’ın Sandıklı İlçesi’ndeki bir otelde başladı.

Türkiye genelinde 11'i büyükşehir, 10'u da il olmak üzere 252 belediye kazanan CHP'nin, Sandıklı'da düzenlediği kamp, yarın sona erecek.

Denizli’den; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ile Babadağ Belediye Başkanı Hüseyin Atlı da çalıştaydaki yerini aldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni eleştirdi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Demokratik bir rejimimiz vardı, eksiğiyle, fazlasıyla. Ama sonra meşru olmayan koşullarda bir referandum yapıldı ve bir ‘tek adam’ rejimine geçildi. ‘Tek adam’ rejiminin gerekçesi neydi? Her şey çok hızlı yapılacak, çok hızlı kararlar alınacak. Bugün geldiğimiz noktada tablo nedir? Bu tabloyu sağlıklı irdeler ve vatandaşın önüne bilgileriyle, rakamlarıyla koyarsak vatandaş da gerçeği daha rahat kavramış olur. Bakınız 'tek adam' rejimine geçtikten sonra son bir yılda büyüme hızımız ne oldu? Binde 3 oldu. Dünyada binde 3 büyüyen başka bir devlet var mı bilmiyorum. Oysa biz yüzde 5’ler, 6’lar, 7’ler, 8’ler, 9’lar oranında büyüyorduk. Neden binde 3’e düştük? Hani her şey çok hızlı olacaktı, Hani önümüzde hiçbir engel kalmayacaktı? Hani Türkiye hızlı büyüyecekti? Binde 3’ün maliyeti topluma yansımış vaziyette.”

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER