Denizli MHP’de 8 ilçenin başkanı değişti

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından partiye yeni bir soluk ve heyecan getirmeyi amaçlayan MHP Denizli Teşkilatı, 8 ilçede başkan ve yönetim değişikliğine gitti.

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından partiye yeni bir soluk ve heyecan getirmeyi amaçlayan MHP Denizli Teşkilatı, 8 ilçede başkan ve yönetim değişikliğine gitti. Değişiklik yapılan 8 ilçe başkanının isimleri ve yeni yönetim kurulu üyeleri de belli oldu. Pamukkale İlçe Başkanı İsmail Cirit’in yerine Avukat Mehmet Ali Yılmaz atandı. Merkezefendi İlçe Başkanı Av. Mehmet Altıntaş’la ‘göreve devam’ kararı alındı ama yönetim kurulu üyelerinin isimleri değişti. Sarayköy İlçe Başkanı Ali İhsan Seçkin görevine devam etti, ancak yönetim kurulu isimlerinde değişiklik yapıldı. Beyağaç İlçe Başkanı Yaşar Akakça görevde kaldı ancak yönetim kurulu üyeleri görevinden ayrıldı. Öte yandan, Serinhisar İlçe Başkanı Murat Kıranta görevinden alındı. Yeni İlçe Başkanı Yılmaz Güç oldu. Görevinden alınan Baklan İlçe Başkanı Erdal Özdemir’in yerine Mehmet Aydoğan atandı. Buldan İlçe Başkanı Yeşim Çankır da görevinden alınan isimler arasında yer aldı. Çankır’ın yerine, Ahmet Özeşmen getirildi. Çardak İlçesi’nde de vefat eden Süleymann Kocazeybek’in yerine Ali Yaşar Karaüzüm atandı.

“BU BİR GÖREV DEĞİŞİMİDİR”

5 ilçe başkanının atamasını birkaç gün içerisinde yaptıklarının altını çizen MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, “Bugün de diğerlerini gerçekleştirdik. Ben şuanda kadar görev yapan ilçe başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Bu bir görev değişimidir. Çardak İlçemizdeki İlçe Başkanımız Süleyman Kocazeybek, rahmetli olmuştu. Onun yerine yeni yönetim oluşturduk. Baklan İlçemizde ilçe başkanı değişikliğine gittik. Yine Beyağaç İlçemizde başkan kaldı; yönetiminde değişikliğe gittik. Sarayköy İlçemizde başkan kaldı, yönetiminde değişikliğe gittik. Buldan İlçe Başkanlığı’nda bir değişikliğe gittik. Bugün itibari ile de Pamukkale İlçemizde tüm başkan ve yönetiminde değişikliğe gittik. Merkezefendi’de başkan kaldı; yönetiminde değişikliğe gittik. Serinhisar’da başkan ve yönetim kurulunda tamamen değişikliğe gittik. Bu 8 ilçemizde değişikliğe gittik. En büyük ilçemiz olan Pamukkale İlçemizde İsmail kardeşimi aradım. Böyle bir değişiklik olacağını söyledim. Çalışmalarından dolayı teşekkür ettim. İnşallah önümüzdeki günlerde de bizden önceki arkadaşlara da karşılıklı plaket vererek devir teslim yapacağız” dedi.

“SİYASET, UZUN SOLUKLU BİR İŞ”

Bazı ilçelerde değişiklik yapacağını daha önceden de söylediğinin altını çizen Başkan Birtürk, “Çünkü seçimlerde bazı aksaklıklar gördüm. 31 Mart seçimi atlattık, arkasından Honaz ve İstanbul seçimlerini atlattık. Bunları yapamamıştık. Bunları değiştirdik. Çok şükür herkes davasının sahibi. Siyaset, uzun soluklu bir iş. Biz burada hiçbiriyle kırılmadan böyle bir yola gittik. Çünkü o giden arkadaşlar da bizim için büyük bir değer. Ben giden bütün başkan arkadaşlara başarılar diliyorum. Hizmetlerinden dolayı başkan ve yönetimlerine tek tek teşekkür ediyorum. Yeni atadığımız arkadaşlara da başarılar diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 17:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
süleyman güneş
süleyman güneş - 5 ay Önce

bazıları korkmuş olmalı'ki dava arkadaşlarını yarı yolda bıraktı,koltuk sevdası yüzünden,o koltuk size ve sizin gibi korkaklara kalmaz.Neden 23 haziran seçimlerini beklediniz? ha birde bir söz vardır, ''Köpekler istedi diye,atlar ölmez ''

SIRADAKİ HABER