DENİZLİ TEŞKİLATI'NIN COŞKUSU SALONA SIĞMADI

Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılan ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın tek aday olarak gösterildiği 6. Olağan Kongresi hakkında açıklama yapan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, katılımın yoğun olması sebebiyle otobüs sayısının 45’e çıktığını belirterek; “Denizli’nin coşkusu salona sığmadı”

DENİZLİ TEŞKİLATI'NIN COŞKUSU SALONA SIĞMADI

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılan ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın tek aday olarak gösterildiği 6. Olağan Kongresi hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu. Kongre öncesi kongreye 40 otobüs ile kaldıracaklarının altını çizen Başkan Filiz, katılımın yoğun olması sebebiyle otobüs sayısının 45’e çıktığını belirtti. Başkan Filiz, “Kendi araç ve imkanlarıyla gidenler hariç tam 45 otobüsle Denizli Teşkilatı olarak Ankara’ya adeta çıkartma yaptık. Denizli İl Başkanlığı, ilçe başkanlıkları, ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları olmak üzere 2 bin kişinin üzerinde bir sayı ile kongre için yola çıkan partililerimiz, sabahın erken saatlerinde Ankara Arena'da yerini aldı. AK Parti Denizli Teşkilatı’nın Arena'da attığı sloganlar ile kongre salonunu coşturdu ve Denizli farkını gösterdi. Yoğun bir katılım gerçekleştiren Denizli Teşkilatı’nın coşkusu salona sığmadı. Kongre salonunda büyük katılım gerçekleştiren Denizlili kardeşlerimi uzun süre salonda bulunan ekranlarda yer verildi. Bu yoğun katılım ve salondaki coşkularından dolayı hepsine tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

“AK PARTİ'YE TÜM GÜCÜMÜZLE SAHİP ÇIKMALIYIZ”
Başkan Filiz, şöyle devam etti: “Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da konuşmasında sık sık vurguladığı gibi  ‘Bizler tek milletiz, tek bayrağız, tek vatanız, tek devletiz. Hedefimiz bir’  Bugün burada kongremiz de bizi bölmek, parçalamak isteyenlere ve tüm dünyaya en güzel cevabı verdik. Yenilenerek, yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak dünyaya farklı bir mesaj verdik. Milletimiz bugüne kadar hiçbir yerde eğilmedi. Bizler sadece ve sadece Allah’ın huzurunda rükuda ve secdede eğildik. Tüm dünyaya büyük kongremizden verilen bu mesaj umarım gerekli yerlere ulaşmıştır. AK Parti'yi milletimiz kurmuştur. Bunun için AK Parti'ye tüm gücümüzle sahip çıkmalıyız. Her bir AK Partili’nin de bu şuurla partisine ve davasına sahip çıktığına ve çıkacağına inanıyorum. Bu kongre aynı zamanda önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerinde adeta bir startıdır. Allah’ın izniyle bundan da alnımızın akıyla çıkıp milletimizle beraber baş koyduğumuz bu kutlu dava da güzel günlere yol alacağız. Milletimizle birlikte karşımıza çıkan onca sıkıntıya, önümüze konan onca engele, kurulan onca sinsi tuzağa, yapılan onca saldırıya karşı elif gibi dimdik duran liderimizin yanında; Kardeşlerimizin ve dostlarımızın duasıyla, desteğiyle her türlü zorluğun üstesinden geldik ve gelmeye de devam edeceğiz inşallah. Bizler hedeflerimize doğru yürüyen bir milletiz. Tıpkı kongre sloganımız gibi; millet bir, hedef bir.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER