“DENİZLİ’DE BÜYÜKŞEHİR’İ ALMAK İSTİYORUZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; “Denizli’de CHP’nin hem Büyükşehir’de hem de en az 15 ilçede yerel yönetimlerdeki başarı öyküsünün yazılacağı çalıştayı gerçekleştiriyoruz. Biz Denizli’de Büyükşehir’i almak istiyoruz.” dedi.

“DENİZLİ’DE BÜYÜKŞEHİR’İ ALMAK İSTİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Başkanlığı tarafından 31 Mart Yerel Seçimleri’ne yönelik; ‘Bilgi Çağında Sosyal Belediyecilik ve Yerel Yönetimler Sempozyumu’ adıyla 2 günlük çalıştay düzenlendi. Dedeman Otel’de gerçekleştirilen çalıştaya; CHP Denizli Milletvekilleri Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, Teoman Sancar, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP il yönetimi, ilçe başkanları, CHP il ve ilçe belediye başkan aday adayları ve muhtarlar katıldı.

“30 MART SEÇİMLERİNDE DESTAN YAZMAK İSTİYORUZ”

Sempozyuma dair değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; “Denizli’de CHP’nin hem Büyükşehir’de hem de en az 15 ilçede yerel yönetimlerdeki başarı öyküsünün yazılacağı çalıştayı gerçekleştiriyoruz. Biz Denizli’de Büyükşehir’i almak istiyoruz. Biz Denizli’de CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışını kazandırmak istiyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da Denizli’ye verdiği önemi sürekli dile getirmektedir. Denizli yerel seçimler için hazırlığını yapmıştı. 31 Mart akşamı başarı hikayemizi sonuçlandıracağız” dedi.

“ÇALIŞTAY PARTİYE CANLILIK KAZANDIRACAK”

Yerel seçimlere ön hazırlık yapmak amacıyla çalıştayı gerçekleştirdiklerini belirten CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan; “Yerel seçimler için izleyeceğimiz yolu konuşacağız. Adaylarımızı nasıl belirlememiz gerekiyor, nasıl bir çalışma yapmamız lazım konularının tespitlerini yapacağız. Çalıştayın güzel bir etkisi olacak.

Bu bir başlangıç. Partiye canlılık kazandıracağını düşünüyorum” diye konuştu.

“SOSYAL DEMOKRAT IŞIĞIMIZI DENİZLİ’YE SAÇACAĞIZ”

Çalıştayın önemine dikkat çeken CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar ise; “Yerel seçimlerde alınabilmesi en yakın illerden biri olan Denizlimizde, sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışının kazandırılması gerekiyor. Vatandaşlarımızın mutluluğa, huzura erişmesi adına bu çalıştay bizim yol haritamız. Genel Başkanımız 1 yıldan bu yana ilimizin alınacağına inandığı için her yerde zikrediyor. Bizde Genel Başkanımızın inancına ve beklentisine karşılıklı olarak aynı inanç ve umutla yola çıkıyoruz. Çok heyecanlıyız. Çalıştaydan çıkacak bilgilerle arkadaşlarımızın ilimizin her noktasına sosyal demokrat ışığımızı saçacaklar” ifadelerini kullandı.

“CHP; BOLLUĞUN, BEREKETİN, REFAHIN VE HUZURUN TEK ADRESİDİR”

Sempozyumun açılış konuşmasını CHP İl Başkanı Mahir Akbaba yaptı. “CHP, yaşadığımız sorunların, dar boğazın sebebi değil; hepimizin hak ettiği bolluğun, bereketin, refahın ve huzurun tek adresidir” diyen Başkan Akbaba sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi size soruyorum; iktidar kimin yanında? Denizlili çiftçinin mi? İktidar, Honaz’ın kirazını, Baklan’ın çekirdeğini mi düşünüyor? Güney’in kekiğinden mi bir haber? Çal’ın üzümünü mü düşünüyor? Pamukkale’nin narını bilir mi, ya da Sarayköy’ün pamuğunu… Tavas’ın tütününü düşünüyor mudur acaba? Ben hiç sanmıyorum! Bir kere daha soruyorum; iktidar kimin yanında? Denizlili işçinin mi yoksa Denizlili işverenin mi? Kaç kişinin işsiz, kaç ailenin aç olduğunu iktidar acaba görüyor mu? Kaç esnaf siftahsız kepenk indiriyor haberi var mı? Kaç dükkan satılık, kaç camekanda devren kiralık yazıyor iktidar bunların farkında mı? İktidar Denizli’nin mi yanında? İktidar hiçbirimizin yanında değil.”

“BABA LİSEMİZİ GERİ VERSİNLER”

Denizli Lisesi’nden mezun olduğunu hatırlatan Başkan Akbaba; “ İsterdik ki çocuklarımız da bu liseden mezun olsun. Ne yazık ki Denizli Lisemiz bugün ‘niteliksiz okul’ sıfatında. Eğer iktidarın eğitim anlayışı bu ise kalsın ve batsın! Biz böyle bir eğitim anlayışının yanında olamayız. Karşısındayız. Bize Baba Lisemizi, nitelikli lisemizi, Denizli Lisemizi geri versinler” dedi.

“DENİZLİ’DEKİ İŞ BANKALARINI ONLARA TESLİM ETMEYECEĞİZ”

İktidarın Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetine saygı göstermediğini iddia eden Başkan Akbaba; “İş Bankası’nın hisselerinden Türk Dil Kurumu’na aktarılan paya dahi göz karartıyorlar. İktidarın temel sorunu; hem nakit hem de güven. İş Bankası Türkiye’dir, Cumhuriyettir, Mustafa Kemal Atatürk’tür. Denizli’deki İş Bankalarını onlara teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.

“6 OKLU BAYRAĞIMIZI BÜYÜKŞEHİR VE İLÇELERE DİKECEĞİZ”

Yerel Seçimlerde CHP olarak Denizli Büyükşehir Belediyesi ve ilçeleri alacaklarını söyleyen Başkan Akbaba şunları aktardı: “Bugün iktidar bize genelde ve yerelde savaş açtıysa; bu savaşa e uygun kadrolarla yerel seçime girmek zorundayız. Elimizdeki tüm imkanlarla alanlara taşmak zorundayız. Türkiyemizin, Denizlimizin CHP’den başka umudu ve geleceği yoktur. CHP ayağa kalkmadan ülkemizde ve ilimizde düzen yoluna girmeyecektir. Tüm ‘hayır’ bileşenleriyle birlikte Denizlimiz için mücadele edeceğiz ve 6 oklu bayrağımızı başta Büyükşehir olmak üzere; Merkezefendi ve Pamukkale’ye, kırsaldaki en ücra ilçemize, dikebildiğimiz kadar çok belediyemize dikeceğiz.”

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221