Denizli’de harmandalı ile ‘İmamoğlu’ kutlaması

Seçimlerin yenilendiği İstanbul’da, resmi olmayan sonuçlara göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. Yaklaşık yüzde 10’luk fark olan seçim sonucu, Denizli’deki partililerce harmandalıyla kutlandı.

Denizli’de harmandalı ile ‘İmamoğlu’ kutlaması

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı doğrultusunda yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu 4 milyon 741 bin 868, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise 3 milyon 935 bin 453 oy aldı.

Yaklaşık yüzde 10’luk farkla İmamoğlu’nun başkan olması, Denizli’de coşkuyla kutlandı.

Seçim sonuçlarını CHP İL Başkanlığı’nda takip eden partililer, sonuçların alınması ve adaylarının zaferiyle sonuçlanmasının ardından alanlara indi.

Önce CHP Merkezefendi İlçe Örgütü önünde kutlama yapan partililer, daha sonra 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na geldi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker’in de katıldığı kutlamalarda renkli görüntüler oluşturdu.

Çalan marşlar eşliğinde, ellerinde bayraklarla İmamoğlu için sloganlar atan kalabalık, harmandalı oynayarak seçim sonucunu kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER