Denizlili Mehmet Efe ile birlikte 7 BBP MKYK Üyesi, görevlerinden istifa etti

Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) kongre talepleri karşılık bulmayan aralarında Denizlili Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Mehmet Efe’nin de bulunduğu, 7 MKYK üyesi, görevlerinden istifa etti.

Denizlili Mehmet Efe ile birlikte 7 BBP MKYK Üyesi, görevlerinden istifa etti

Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) kongre talepleri karşılık bulmayan aralarında Denizlili Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Mehmet Efe’nin de bulunduğu, Murat Sancak, Mehmet Efe, Haşim Yanar, Ali Saraçoğlu, Ali Aydoğmuş, Mustafa Kara ve Tuncay Özfidan, görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

İstifa eden isimler; Genel Başkan Mustafa Destici'nin kongreye giderek yönetimi yenilemesini istemişti.

Girişimlerinden olumlu cevap alamayan bu isimler istifa gerekçelerini sosyal medya hesabından söyle açıkladılar:

“Süreçlerin yaşattığı güven bunalımı hareketimizi, ‘umutsuzluğa, savrulma ve nihayet dağılmaya götürmesin’ diye ortaya koyduğumuz demokratik tavrımıza gerekli olgunluk gösterilememiş, dile getirdiğimiz ‘Kongre’ talebimiz, bir fitne girişimi olarak yansıtılarak meşruiyet alanının dışına itilmek istenmiştir. Ölçü, ilke ve siyasi hedefleri doğrultusunda yönetilemeyen partimizdeki kurulların, meşveret eksenli yapılar olmaktan çıkarılıp, sadakat eksenli yapılara dönüştürülmeye çalışılması rahatsızlık verici boyutlara ulaşmıştır. Kendi kurulları içindeki farklılıklara bile tahammül edebilecek olgunlukta işletilemez hale gelen partimizin, kurumsal işleyişi bloke olmuş, işleyişle ilgili yaklaşımlar sorumluluğu üstlenilemez nitelikli hukuksuz uygulamalara dönüşmüştür. Böylelikle hareketin kuruluş umdelerine mütenasip siyaset yapma şartları ortadan kalkmıştır. Parti meclislerindeki eleştiri, telkin ve tavsiyelerimizin, şiddeti çağrıştıran aşağılamalarla mukabele gördüğü ve şartlarının belirlenmesinde etkin olamadığımız noktada, yanlış, dayatmacı siyasi tercihlerin ve kamuoyu nezdinde husule gelen güven ve itibar kaybının bir parçası olamayacağımızı ifade etmek isteriz. Kurulduğu günlerden bugüne kadar muhtelif birimlerinde görev yapma şerefine nail olduğumuz, bu çerçevede Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ortaya koyduğu değer ve ilkeler çerçevesinde mücadele verdiğimiz hareketimizin, tüm bu yaşananlara inat siyasette hak ettiği yere geleceğine olan inancımız tamdır. Bundan böylede rozetini taşımaktan şeref duyacağımız, ‘Milli Mutabakat Metnindeki’ kuruluş umdelerine ve kurucusunun şerefli mazisine sadakatle bağlı kalacağız. Büyük Birlik Partimizin Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeliği’nden, sürdürülebilir olmaktan çok uzaklaşan parti içi ilişkilerin, daha vahim boyutlara ulaşmaması, parti bütünlüğümüzün ve kardeşliğimizin zarar görmemesi adına istifa ettiğimizi, teşkilatlarımıza ve değerli kamuoyumuza saygı ile arz ederiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER