DENİZLİLİ VEKİLLER YEMİN ETTİ

TBMM'de yeni dönem resmen başladı ve 24 Haziran genel seçimlerinde milletvekili seçilen Denizli milletvekilleri yemin ettiler.

DENİZLİLİ VEKİLLER YEMİN ETTİ

24 Haziran genel seçimlerinin ardından TBMM'de yeni dönem resmen başladı. 600 milletvekilinin oturabilmesi için Bakanlar Kurul sıraları ve Komisyon sıralarının da vekillerin oturması için hazırlandığı görüldü. Başkanlık Divanı’na göre soldan sağa; AK Parti, CHP, HDP, MHP ve İYİ Parti olarak oturma düzeni hazırlandı.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz’ın en yaşlı milletvekili sıfatıyla geçici olarak Meclis'e başkanlık ettiği oturumda, milletvekilleri ant içtiler. İlk olarak TBMM Geçici Başkanı ve İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ant içti. Alfabetik sıraya göre kürsüye çıkan milletvekilleri yemin etti.

Denizli Milletvekilleri, sırasıyla; Kazım Arslan, Gülizar Biçer Karaca, Nilgün Ök, Cahit Özkan, Yasin Öztürk, Teoman Sancar, Şahin Tin ve Ahmet Yıldız kürsüye çıkarak yemin ettiler. Öte yandan CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın ‘Atatürk’ ismini okurken sağ elini sol göğsüne koyması ve İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün, sözünün sonunda ‘bozkurt’ işareti yapması dikkatlerden kaçmadı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Yüksel, Prof. Dr..
Mehmet Yüksel, Prof. Dr.. - 3 yıl Önce

Hayırlı olsun. Yeni dönemin olumlu yeniliklerle dolu olmasını dilerim. Umarım hepimizi mutlu eder bu "yeni dönem".

SIRADAKİ HABER