Derici, Memleket Partisi İl Başkanlığı'na talip

Memleket Partisi İl Başkanı Yılmaz İçen’in istifasının ardından basın açıklaması gerçekleştiren Memleket Partisi Merkezefendi Kurucu İlçe Başkanı Erhan Derici, il başkanlığına adaylığını açıkladı.

Derici, Memleket Partisi İl Başkanlığı'na talip

Memleket Partisi Denizli’de 1. Olağan İl Kongresi 22 Ağustos 2021 Pazar Günü yapılacak. Memleket Partisi Merkezefendi Kurucu İlçe Başkanı Erhan Derici, kurucu il başkanı Yılmaz İçen’in istifası ile boşalan il başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda yapılan basın açıklamasına Derici’nin yanı sıra Memleket Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Osman Uluköy, Pamukkale İlçe Başkanı Savaş Akman, Acıpayam İlçe Başkanı Ertan Başkan, Honaz İlçe Başkanı Sündüz Kesikbaş Özarslan, il ve ilçelerin yönetim kurulu üyeleri ve parti üyeleri katıldı.

Kendisini tanıtarak açıklamalarda bulunan Derici; “Bir yandan siyasetçi bir babanın oğlu olarak siyasete bu yaşıma dek sıcak bakmasam da diğer yandan ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçten dolayı şikayet etmenin ötesinde elimi taşın altına koyma zamanının geldiğini uzun zamandır düşünüyordum. Ne sağdan ne soldan, Atatürk'ün yolundan giderek geleceğimizi geri alacağız söylemiyle çıktığımız yolda kentimizin ve ülkemizin aydınlık yarınları için elimizden gelen her şeyi yapmak üzere Memleket Partisi Denizli İl Başkanlığı adaylığımı açıklıyorum. Hepinize bu toplantıya katıldığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER