Devecioğlu’na destek için geldi, müjdeleri sıraladı

2 Haziran’da Honaz’da yapılacak olan seçimde Cumhur İttifakı Honaz Belediye Başkan Adayı Turgut Devecioğlu’na destek için kente gelen Orman ve Su İşleri eski Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, müjdeleri sıraladı.

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu, 2 Haziran’da gerçekleştirilecek seçim öncesi Cumhur İttifakı Honaz Belediye Başkan Adayı Turgut Devecioğlu’na destek için Denizli’nin Honaz İlçesi’ne geldi.

Eroğlu’nu ziyaretinde Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da yalnız bırakmadı.

Esnaf ziyaretinden önce Eroğlu, Honaz Çarşı camiinde vatandaşlarla birlikte öğle namazını kıldı.

Daha Honaz ziyareti hakkında konuşan, Honaz’ın kendisindeki yerinin ayrı olduğunun altını çizen Eski Bakan Eroğlu; “Yaklaşık 11 yıl Bakanlık yaptım ve DSİ Genel Müdürlüğümüz döneminde Denizlimize çok önem verdik. Biz de bu bölgenin evladıyız. Hükümetimiz tarafından Denizli’ye 23 buçuk milyar TL yatırım yapıldı. Bunun 5 milyar TL’si sadece Bakanlık tarafından yapıldı. Honaz’ın benim nazarımda yeri apayrıdır. Ayrıca benim burada çok özel bir projem var. Honaz Dağ’ı ve Milli Park’ı dünyanın en güzel yeri. İnşallah sayın Başkanımızla birlikte o projeleri ele alacağız. Birincisi; burada şifalı bal üretmek mümkün. Mesela ‘Anzer Balı’ 800 TL’den satılıyor. Hal bu ki Honaz özellikle şifalı bitkiler açısından şifalı bal yetiştirmek için çok müsait. Bütün orman mahallelerinde isteyen var ise ‘Bal Ormanı’ kuracağız. Parası yoksa yüzde 20’si hibe geri kalanı faizsiz 5 yılda geri ödenecek şekilde burada bal üretmek ve bunu ‘Honaz Balı’ diye dünya çapında duyurmak istiyoruz ve yine dünya çapında bir bal üretim merkezi kurmayı planlıyoruz ilçemizde. İkincisi; bu cennet gibi yer biz turizmden yeteri kadar pay alamıyor.

Bizim burada tabiat turizmi dediğimiz doğa turizmi için Honaz Tabiat Parkı ile ilgili bir çalışmamız var. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan ile ve Turgut Devecioğlu kardeşimiz ile birlikte burayı tabiat turizmi, doğa turizmi merkezi yapacağız. Bu konu ile ilgili hazırlıklarımızı da yaptık. Ayrıca buranın kirazı da çok güzel ve bir avantajı daha var kirazın daha erken olması.

Bunla ilgilide şöyle bir müjdem var; ben aynı zamanda Çin Büyükelçisi ile sıkı bir temasımız vardı. Onlarla beraber ‘Çin’e kiraz ihraç edelim’ diye düşündük. Bu sene ilk defa 3 bin ton kiraz ilk defa Türkiye’den Çin’e ihraç edilecek. Buradaki kirazlar çok şifalı ve sağlıklı. Dolayısı ile Honaz kirazını da tanıtalım istiyoruz. Honaz kirazı şifa verir, kanı sulandırır, son derece insanı dinç yapar. Kısacası kirazcılığı burada arttıralım. Tabi başta Honaz kirazı olmak üzere, Afyon Sultandağ kirazını gerçekten çok meşhur. Şu anda Çinliler Türkiye’den 3 bin ton kiraz için harekete geçtiler” diye konuştu.

Daha sonra Vesyel Eroğlu ve beraberindeki heyet, ilçe esnafını tek tek ziyaret etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER