DEVLET BAHÇELİ'DEN DENİZLİ AÇIKLAMASI

Meclis'te basın mensuplarına gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Erzurum AK Parti 220 bin oy almış 24 Haziran’da biz 78 bin oy almışız aday bizden olsun demenin Cumhur İttifakı'yla bağdaşmaz adayların seçimidir. Denizli’de de böyledir" dedi.

DEVLET BAHÇELİ'DEN DENİZLİ AÇIKLAMASI
banner92

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Meclis'te basın mensuplarına gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, TBMM Başkanı Yıldırım'ın İstanbul adaylığına yönelik, "Aday belirleme anlayışına egemen olan parti; AK Parti'dir. Göstereceği aday kabul edilir. Binali Bey önemli bir isimdir. Binali Bey aday olursa başımın üzerinde yeri vardır" ifadesini kullandı. Yıldırım'ın aday olması için TBMM Başkanlığı’ndan istifa edip etmeyeceğine yönelik tartışmalarla ilgili ise Bahçeli, "Binali Bey’i aday olması istifa etmesi gerekir mi, gerekmez mi böyle bir tartışmaya sokmamak gerekir. Seçildiği gün Meclis Başkanlığı’ndan ayrılmış olur" diye konuştu. Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın aday belirleme çalışmaları ile ilgili ise "AK Parti ve MHP de iki değerimiz 51 ilde adaylar belirleniyor. 30 Büyükşehir içinde 3 tanesi MHP’nin aday çıkarmayacağı büyük il diğerleri üzerine çalışma devam ediyor. Düşüncemiz vardır. CHP, HDP, İşçi Partisi buradaysa gelir aday çıkartırlarsa; Cumhur İttifakı'nın adayı kim olursa onu destekleriz" değerlendirmesini yaptı.

“DENİZLİ’DE DE BÖYLEDİR”
Memleketi Osmaniye'nin durumuna yönelik ise Bahçeli, "Osmaniye 51 ilin kapsamı içinde, ittifak yapmıyor jest diyorlar öyle bir şey yok AK Parti de çıkartabilir biz de çıkartabiliriz. Biz zaten ilan ettik. Osmaniye jestin içinde değil jestle rest arasında farkı var" dedi. 1 Nisan günü Cumhur İttifakı'nın çok güçlü bir şekilde uyanacağını vurgulayan Bahçeli, Erzurum ve Denizli'de aday göstermemeleri ile ilgili ise şunları söyledi: “24 Haziran’da AK Parti Erzurum’da 220 bin oy almış. Biz 78 bin oy almışız. ‘Aday bizden olsun’ demenin Cumhur İttifakı'yla bağdaşmaz. Adayların seçimidir. Denizli’de de böyledir."
Bahçeli, Öğrenci Andı ve af yasası ile ilgili, "Ne andımızdan vazgeçeriz ne de cezaevlerinin tıka basa olduğu noktada herhangi tasarruftan vazgeçmeyiz ama gerçekçi olmamız lazım 50 milletvekilimiz var. AK Parti yaklaşım ortaya koysa" dedi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner21

banner124