Divarcı; “Uyuyan devi uyandıracağız”

Pamukkale’nin gerçek potansiyelinin kullanılamadığına dikkat çeken Millet İttifakı’nın CHP’li Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı; “Dünyada bir çok şehir bizden çok daha fazla sadece turizm geliri elde ediyor. Biz bu makus talihi yenmek zorundayız. Uyuyan devi uyandırmak ve bacasız fabrikayı ayağa kaldırmak zorundayız” dedi.

Divarcı; “Uyuyan devi uyandıracağız”

Doğal ve tarihi güzellikleri ile Pamukkale’nin birçok dünya ülkesinden büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Millet İttifakı’nın CHP’li Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı; “Ama ortada bir sorun var” diyerek Denizli’yi şaha kaldıracak bir proje açıkladı. Denizli’nin bir yıllık toplam ihracatı tekstil, traverten ve turizm dahil gelirleri 4 milyar Avro civarında olduğunu kaydeden Divarcı, “Dünyada bir çok şehir bizden çok daha fazla sadece turizm geliri elde ediyor. Biz bu makus talihi yenmek zorundayız. Uyuyan devi uyandırmak ve bacasız fabrikayı ayağa kaldırmak zorundayız. İnanç ve sağlık turizmi ile Pamukkalemizi dünyada bir numara yapacağız. ‘Merkez Pamukkale’ projemiz Denizli’ye yepyeni fırsatlar yaratacak. Büyükşehir önderliğinde, Büyükşehir ile el ele 5 yıl içinde 50 bin yatak kapasiteli bir sağlık şehri kuracağız. En büyük hedefimiz yılda en az 1 milyon turistin 2-3 hafta konaklamasını sağlamak. Merkez Pamukkale sağlık şehrinde 20 bin kişiye istihdam sağlayacağız. Pamukkale ve Karahayıt bölgelerimiz hakkıyla değerlendirilecektir” dedi.

“HERKESİN EKMEĞİ BÜYÜYECEK”

‘Merkez Pamukkale’ projesinin tüm Denizli’ye kazandıracağını da ifade eden Divarcı; “Projemizle birlikte Çivril’in elması, Serinhisar’ın leblebisi, Yatağan’ın bıçağı, Acıpayam’ın bademi, lavantası, Gözler’in kekiği, Çameli’nin fasulyesi, Kale’nin biberi, Sarayköy’ün domatesi, şeftalisi, Çürüksu Ovası’nın narı, Çal- Bekilli- Buldan- Güney’in üzümü, pekmezi, sirkesi, şarabı 5 milyon turistin yemek masalarında olacak. Esnafı, tekstilcisi ve çalışanları ile herkesin ekmeği büyüyecek” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER