DOĞAN ADAY ADAYLIĞINI BALKON KONUŞMASIYLA AÇIKLADI

CHP’nin 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olan Av. Şeniz Süzek Doğan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu CHP İl Binası’nın balkonundan partililere seslenerek açıkladı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) aday adayları açıklanmaya başladı. 24 Haziran Genel Seçimleri’nde milletvekili adayı olan CHP’li Av. Şeniz Süzek Doğan, Merkezefendi Belediyesi için aday adaylığını resmen açıkladı. CHP Denizli İl Binası Göksel Erdoğan Toplantı Salonu’nda yapılması beklenen basın açıklaması partililerin yoğun ilgisi sonucu parti binası önüne taşındı. Basın açıklamasına; CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Başkafa ve çok sayıda partili katıldı.

“DENİZLİ MERKEZDE CHP’NİN İLK KADIN ADAYI”
Basın açıklamasında ilk sözü alan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, “Merkezefendi Belediyesi için üçüncü kez bir başka değerli aday adayımızın basın açıklaması için toplanmış bulunuyoruz.  Şeniz Süzek Doğan’ın adaylığı ile bir ilk gerçekleşmiş oluyor. Denizli Büyükşehir ve iki büyük merkez ilçe tarihinde CHP’nin bugüne kadar ki ilk kadın belediye başkan aday adayıdır” dedi.

“TECRÜBELİYİM, İNANÇLIYIM VE CESARETLİYİM”
CHP İl Binası’nın balkonundan partililere seslenen Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Şeniz Süzek Doğan; “Bizler aslında birbirimizi gayet yakından tanıyoruz. Ama kendimden bahsetmek isterim. 39 yaşındayım, Bekillili bir hemşerinizim. Hukuk eğitimimi İstanbul’da, dil eğitimimi Londra’da aldım. 2015’ten bu yana olmayan adaleti aramak için hak, hukuk mücadelesi veren bir avukatım. İlbade’de doğmuş, büyümüş; Mehmet Ali Doğan’ın eşi, 8 yaşındaki Çınar’ın annesiyim. 15 yıl CHP’de belediye başkanlığı görevini üstlenmiş Doktor Nihat Süzek’in kızı, seçim zamanlarında ev ev dolaşan Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’te daima yol alan Müyesser Süzek’in kızıyım. Yaşamım boyunca örgütlü toplum, özgür birey anlayışımla öğrenci birliklerinde, sivil toplum kuruluşlarında ve baromuzun komisyonunda çalıştım. Ben topluma hizmet etmeyi çok seviyorum. Çok okudum, dünyayı gezdim, tecrübeliyim, inançlıyım ve cesaretliyim. Ben CHP’li olmadım CHP’li doğdum” diyerek kendini tanıttı.

 “EGEMİZDE YENİ TOPUKLU EFE OLMASI GEREKİYOR”
Partililerin desteğini vurgulayan Doğan, “Önümüzde 31 Mart 2019 seçimleri var. Genç, olgun, kadın, erkek demeden Merkezefendi Belediyesi’nde başkan olarak hizmet edebilmem için, ‘Egemizde yeni bir ‘Topuklu Efe’ olması gerekiyor’ diyerek partililerimiz bana çağrıda bulundu. Benim de söyleyecek sözüm, yönetecek gücüm var” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından uçurulan beyaz güvercinlerle basın açıklaması sona erdi.

PINAR ÇANKAYA- MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER