Genel Başkan Kılıçdaroğlu ‘Kadın Çalıştayı’na katıldı

Çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Denizli’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkezefendi Belediyesi tarafından kurulan Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifi Çalıştayı’na katıldı.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu ‘Kadın Çalıştayı’na katıldı

Çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Denizli’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkezefendi Belediyesi’ni ziyaret etti.

Kazım Arslan Parkı’nın açılış töreninin ardından Kılıçdaroğlu, Merkezefendi Belediyesi tarafından kurulan ‘Kadın Girişimi, Üretimi ve İşletme Kooperatifi Çalıştayı’na katıldı.

Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’ndaki çalıştayda konuşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin şuan da ihtiyaç duyduğu en temel alan üretmek. Hangi alanda olursa olsun üretmemiz lazım. Kadınların bu konuda özel yetenekleri var. Güçlü sezgileri var. Bütün mesele kadınların önündeki engellerin kaldırılması ve engeller kaldırılsa bütün bunlar aşılabilir. Şimdi bir belediye başkanımız var o da kadın. Dolayısıyla o sizler için çalışıyor. Özellikle kendisine ifade ettim. Gelir düzeyi düşük ailelere pozitif ayrımcılık yapması lazım. Partiler arasında siyasetçi ya da vatandaşlar arasında ayırım yapmamasını istedim. Hangi partiye mensup olursa olsun bir anne yoksulsa onlara yardım etmek lazım. Onların elinden tutmak lazım. Çocuğun yatağa aç girmemesi için belediye başkanımdan özel istirhamda bulundum. Hiçbir çocuk senin belediyenin olduğu bölgede yatağa aç girmemeli. Çünkü çocuğun karnı doyarsa anne mutlu olur. Çocuk hastaysa anne hastadır. Çocuk gülerse anne güler. Çünkü hepimiz annemizi biliyoruz. Annelerin bizim dünyamızda çok ayrı bir yeri vardır” dedi.

“BİZLERE AYRI BİR GÜÇ KATTINIZ”

Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise, “Sayın Genel Başkanım, bizi kırmayıp kadın kooperatifi çalıştayımıza katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Bizlere ayrı bir güç kattınız. Artık bu moralle orada kadınların hepsi daha fazla üretecek. Ürettikçe gülümseyecek. Ve geleceğe umutla güvenle bakacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER