Genel Başkan Kılıçdaroğlu video mesaj ile partililere seslendi; “Spor, hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır”

CHP Denizli İl Başkanlığı’nca organize edilen ‘Yerel Yönetimlerde Spor Politikaları İl Spor Kurulu Toplantısı’na video mesaj yolu ile katılan Genel Balkan Kemal Kılıçdaroğlu, “Spor, hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Daha dinç ve aktif olmanın yolu da yine spordan geçmektedir” dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu video mesaj ile partililere seslendi; “Spor, hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır”

CHP Denizli İl Başkanlığı tarafından ‘Yerel Yönetimlerde Spor Politikaları İl Spor Kurulu Toplantısı’ gerçekleştirildi. Çatal Çeşme Oda Tiyatrosu’nda yapılan toplantıya; Türkiye Meclis Üyeleri Birliği Başkan Yardımcısı ve CHP Spor Üst Kurulu Ege Bölge Sorumlusu Hüsnü Orak başkanlık etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Mahir Akbaba; “Denizli’de gerek amatör spor branşlarının, gerekse profesyonel spor branşlarının çok ciddi sorunları var. Aslında hepimizin içinde bir sporcu yatıyor. Önemli olan bunu ortaya çıkartabilmektir. Çocukken, koşuşturmak, ağaçlara tırmanmak, bizim spor hayatımızın başlangıcıdır. Ben hiçbir zaman spor ile profesyonel olarak ilgilenmedim. Bu süreçte farklı kişilerle tanıştım. Farklı kişiler benim hayatıma girdiler. Bunların içerisinde profesyonel spor insanları da vardı. Onlarla birlikte yaptığımız basit antrenmanlar, dostluklar, ilişkiler; bizleri sıradan, amatör ama spora aşık, spora tutkulu insanlar haline getirdi” dedi.

“SPORTİF FAALİYETLER; ESKİDEN SOKAKLARDAYDI, ŞİMDİ SALONLARDA”

Yerel yönetimlerde sporun öne çıkarılmasının çok önemli olduğunu dile getiren CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan; “Çocukluğumuzdan beri oynadığımız oyunlarla başlayan sportif faaliyetler, eskiden sokaklarda yapılıyordu, şimdi ise salonlarda oluyor. Anne ve babaların, spor konusunda çocuklarına örnek olması açısından çok önemli bir rol oynadığını düşünüyorum. Bunun yanı sıra eğitimci olan sporcular, öğretmenler; bu alanda çok önemli rol alıyor ama elinde ekonomik gücü olan, birçok imkanı olan yerel yönetimlerin de çok önemli bir rol oynayacağını da göz ardı etmemeleri gerektiğini belirtmek istiyorum” diye konuştu.

“SPOR, HAYATIMIZIN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Spor Kurul Başkanı Yıldırım Kaya, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz video mesaj yoluyla katıldı. Kılıçdaroğlu, “Spor; hepimizin yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır. Hangi yaşta olursak olalım, sporla ilgileniriz. Hayatın gerçeği; hepimizin sporla karşı karşıya olduğu gerçeğidir. Dolayısıyla spor, hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Daha dinç ve aktif olmanın yolu da yine spordan geçmektedir. Eğer sporu hayatımızın bir parçası haline dönüştürebilirsek ve bunu da kalıcı kılabilirsek; son derece güzel sonuçlar elde edebiliriz” dedi.

GÜRKAN GÖK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221