Gökbel; “Güvenliğimiz pazarlık konusu değildir”

S-400’ler ile ilgili sürecin Türkiye’nin dik duruşunun sonucu olduğunu söyleyen AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, “Türkiye’nin ulusal güvenliği, hiçbir şekilde pazarlık konusu değildir. Hükümetimizin ortaya koyduğu irade budur” dedi.

Gökbel; “Güvenliğimiz pazarlık konusu değildir”

AK Parti Pamukkale İlçe Teşkilatı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile ilçe ana kademe yönetim kurulu üyeleri katıldı. Denizli ve ülke genelindeki güncel siyasi konuların ele alındığı, teşkilat faaliyetlerinin masaya yatırıldığı toplantıda konuşan AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemleri konusundaki kararlı ve dik duruşunun sonuçlarının G-20 Zirvesi’nde görüldüğünü belirtti.

Başkan Gökbel, “Türkiye’nin ulusal güvenliği hiçbir şekilde pazarlık konusu değildir. G-20 Zirvesi’nde, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Türkiye heyetinin ABD Başkanı Trump ile görüşmesinde, Amerika’nın tutumundaki değişiklik, bu konuda hükümetimizin sergilediği sağlam iradenin sonucudur. Bu duruş, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin onurunu temsil etmektedir. Türkiye içinde bulunduğu bölge bakımından askeri anlamda her türlü tedbiri almak durumundadır. Bunun için de kimsenin rızası ve onayına gereksinim duymuyoruz. Diğer yandan, yerli ve milli silah sanayimiz son dönemdi önemli bir atılım içerisindedir. İHA ve SİHA’larımız, terörle mücadelede büyük başarılar elde edilmesini sağlamıştır. İlk yerli helikopterimiz olan T 625 Gökbey, ilk tam donanımlı uçuşunu başarı ile gerçekleştirmiştir. Savunma sanayi konusunda attığımız adımlar, meyvelerini vermektedir. Kendi füzelerimizi, uçağımızı da üreteceğiz. Bu konuda inançlı ve kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER