GÖREVDEN DÜŞECEĞİNİ ANLAYAN BAŞKAN, CHP İLÇE BİNASININ KAPISINA KİLİT VURDU

CHP Marmaris İlçe Örgütü’nde 9’u asil, 5’i yedek üye olmak üzere 14 yönetici partideki görevlerinden istifa etti. CHP Marmaris Gençlik Kolları üyesi 15 isim de partideki görevlerinden ayrıldı. Toplu istifalarla ilgili önceden bilgi ve haber alan CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün 2 gün boyunca ilçe parti merkezinin kapısına kilit vurarak, parti binasını kapalı tuttuğu da iddia edildi.

CHP Marmaris İlçe Örgütü’nde 9’u asil, 5’i yedek üye olmak üzere 14 yönetici partideki görevlerinden istifa etti. CHP Marmaris Gençlik Kolları üyesi  15 isim de partideki görevlerinden ayrıldı. Bu istifalar sonrası Acar Ünlü başkanlığındaki CHP Marmaris İlçe Yönetimi de düşmüş oldu. Öte yandan toplu istifalarla ilgili önceden bilgi alan CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün 2 gün boyunca ilçe parti merkezinin kapısına kilit vurarak, parti binasını kapalı tuttuğu da iddia edildi.  İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün “istifa sağanağına” daha fazla direnemediği ve hiç açıklama yapmadan ortadan kaybolduğu da iddia edildi.

İŞTE İSTİFA EDEN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
CHP Marmaris İlçe Başkan Yardımcıları; Ali Özge Kol ve Aras Atamert, İlçe Yönetim Kurulu Sekreteri Tolga Akbay, Yönetim Kurulu Saymanı Yaşar Ceylan ile CHP Marmaris Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Ali Toksoy, Barış Ünlü, Gülnur Yıldırım, Yasemin Esin, Mehmet Zeki Danışman ve Yönetim Kurulu Yedek üyeleri; Ayşe Karadoğan, Hasan Yücel, Özdemir İnce, Zehra Turgut, Ender Kardaş partideki görevinden istifa etti.

İLÇE GENÇLİK KOLLARI DA DÜŞTÜ
Marmaris CHP’deki “istifa depremi” sadece ilçe yönetiminde gerçekleşmekle kalmadı. Partinin CHP Marmaris Gençlik Kolları yönetimi de istifalar sonrası düştü. Gençlik Kolu asil üyeleri Dilan Karahan, İbrahim Fırat Uğur, Ece Kansu, İzel Soluk, Gizem Moğulkanlı, Cem Öztekin, Olgun Karayel, Engin Ekinci ile yedek üyeler Mehmet Feyyaz Karaca, Arda Musa Özer, Nesimi Ateş, Semih Karademir, Yasemin Akyüz, Kübra Dereli, Yakup Karadağ da partideki görevlerini bıraktı. Özgür Çağlı Başkanlığındaki CHP Marmaris Gençlik Kolu yönetimi de 8 asil, 7 yedek 15 üyenin istifasının ardından düştü.

CHP’YE YAKIŞMAYAN BİR YÖNETİM
Edinilen bilgiye ve iddialara göre istifaların; “CHP İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün, CHP’nin demokratik yönetim anlayışı ve CHP’nin kuruluş, siyaset, halka hizmet ilke ve amaçlarından uzak, yüksek ego ve bencil tutumlarla partiyi yönetme anlayışı ve uygulamalarından” kaynaklandığı öne sürüldü. Bu durumun CHP’nin bilinen çalışma tarzından uzak bir parti yönetimi anlayışı doğurduğu gerekçesiyle ilçe yönetimi ve gençlik kolları üyelerinin istifa ettiği kaydedildi.

Tüzük gereği, CHP Muğla İl Yönetiminin bir ay süreyle ilçe yönetimine kayyum ataması ve bir ay sonra olağanüstü kurultaya gidilerek yeni yönetimin belirlenmesi gerekiyor. CHP Marmaris İlçe Yönetim Kurulu’ndan istifa eden isimlerin önümüzdeki günlerde istifa gerekçeleriyle ilgili detaylı basın açıklaması yaparak kamuoyunu bilgilendireceği de belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER