Gülizar Biçer Karaca; “İstanbul’da oyalama taktiğine başvurdular”

31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından İstanbul’da yaşanan itirazlar ve oy sayım işlemleri hakkında açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, seçim gündemiyle halkı oyalayarak, ekonomik krizi unutturmaya çalıştıklarını iddia etti.

Gülizar Biçer Karaca; “İstanbul’da oyalama taktiğine başvurdular”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından İstanbul’da yaşanan itirazlar ve oy sayım işlemleri hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu. Seçim gündemiyle halkı oyalayarak, ekonomik krizi unutturmaya çalıştıklarını iddia eden Karaca, “Mazbatayı vermemek için oyalama taktiklerine başvuranlar ekonomik kriz yetmiyormuş gibi siyasi kriz yaratarak krizi kendileri için fırsata çevirme gayretinde. Resmi verilere göre 4 milyon 668 bin işsiziyle Türkiye’de işsizlik oranı yüzde 15 seviyelerinde… İşin daha vahimi genç işsizlik oranının yüzde 26,7 olarak gerçekleşmesi… Kimsenin oyalanmaya da kandırılmaya da artık hali yok. Fırsat eşitliğini sağlamadıkları, işsizlik ve yoksulluğu derinleştirdikleri, toplumsal adaletsizliği körükledikleri, yarattıkları yandaşlarla ülke kaynaklarını bölüştükleri ve milyonlarca işsizin, hakkı yenen gencin ahını aldıkları için gereken dersi sandıkta aldılar. Bu toplumun kendilerine tahammülü olmadığını, eninde sonunda anlayacaklar. Bu ülkenin çıkarına ve toplumun yararına olmayan icraatların hesabını verecekler” dedi.

“EKONOMİ GÜNDEMİNE YOĞUNLAŞALIM”

Karaca; “TÜİK açıklamasına göre, sonuçlara bakıldığında işsizlikte son 10 yılın zirvesi görüldü. Bir ülke düşünün ki, 15-24 yaş arası grupta işsizlik yüzde 267 artmış. Bir başkent düşünün ki, Kızılay’ın göbeğinde faturalarını ödeyemeyen bir vatandaşımız kendini yakmaya çalışıyor. Ülke yangın yeri, AK Parti ve destekçisi MHP kendi günahlarının faturasını halka ödetmeye kalkıyor. Ekonomik tedbirlerin alınması ve hayata geçirilmesi için daha fazla zaman kaybedemeyiz. CHP olarak bugüne kadar önerilerimizi yok saydınız seçime dek tanzim satışlarla, şişme taktiklerle krizi örtbas etmeye kalktınız. Ülkemizin krize teslim olmasını ve daha fazla vatandaşımızın zarar görmesini engellemek, işsiz milyonların artmasını önlemek için ülkeyi germeyi bir yana bırakın, ekonomi gündemine yoğunlaşın” diye konuştu.

“MAÇI SOĞUTMAYI BIRAKIN, CENTİLMENCE SAHAYI TERKEDİN”

Başından beri süreci takip eden ve İstanbul’da seçim sonrası nöbete devam eden Karaca; “Eğer bu bir maç ise maç 90 dakika, uzatmalar da bitti. Ama kaybettiğini gören Cumhur İttifakı’nın yenik oyuncuları maçı soğutmaya çalışıyor, hakemi kandırmaya yönelik hamlelerde bulunuyor. Kural belli, süre belli, maç bitti. Ben yenildim bir daha maç yapalım mızıkçılığıyla kendilerini de zavallı duruma düşürüyorlar. Masa başı hamlelerle maçı almaya kalkışanlar, diskalifiye olacak. Maçın galibi kupayı alacak. Yakışan odur ki centilmence tebrik edin. Hırsınıza yenik düşmeyin” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER