Halil Ayhan’dan Büyükşehir Meclisi’nde şoke eden tepki! Kılıçdaroğlu’nun saldırısı için “Hak Etti” dedi!

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis toplantısında söz alan CHP Meclis Grup Başkan Vekili Erhan Türkmenoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesinde uğradığı saldırıyı kınayan bir konuşma yaptı. Meclis Başkanı Osman Zolan bu konuşmanın yerinin Büyükşehir Belediye Meclisi olmadığını belirttiği sırada Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan’dan adeta şok eden bir tepki geldi. Başkan Ayhan Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıyı onaylarcasına “hak etti” dedi. Ve meclis gerildi.

Halil Ayhan’dan Büyükşehir Meclisi’nde şoke eden tepki! Kılıçdaroğlu’nun saldırısı için “Hak Etti” dedi!

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Meclis Toplantısı’nın açılış konuşmasını Meclis Başkanı Osman Zolan yaptı. Bu sırada CHP Meclis Grup Başkan Vekili Erhan Türkmenoğlu söz alarak; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’nın Çubuk İlçesi’nde şehit cenazesinde uğradığı saldırıyı kınayan bir konuşma yaptı.

Meclis Başkanı Osman Zolan bu konuşmanın yerinin Büyükşehir Belediye Meclisi olmadığını, toplantıda Denizli’nin sorunlarının ve çözüm yollarının konuşulması gerektiğini belirtti.

O sırada AK Partili Meclis Üyelerinin bulunduğu sıralardan Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan’ın ‘hak etti’ diye tepki göstermesi meclis toplantısında gerginliğe neden oldu.

Başkan Zolan’ın araya girip, söz almadan konuşulmaması ve polemiklere girilmemesi uyarısında bulunmasına rağmen Başkan Ayhan ‘hak etti’ sözünü ikinci kez yineledi.

Ayhan’ın gündem dışı yorumu meclisin CHP ve muhalefet sıralarından karşı tepkiler ve itirazlar aldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER