Hasan Gündüz; “Ben Halk İttifakının Adayıyım”

DSP Çal Belediye başkan adayı Hasan Gündüz, DRT Denizli’de Seçime Doğru programında Cansu Karacık Yazıcı’nın sorularını yanıtladı. Başkan adayı Gündüz, “Ben halkın ittifakı olarak milletin huzuruna çıktık. Takdir onların, hizmet için geliyoruz.” dedi.

Hasan Gündüz; “Ben Halk İttifakının Adayıyım”

DSP Çal Belediye başkan adayı Hasan Gündüz, DRT Denizli’de Seçime Doğru programında Cansu Karacık Yazıcı’nın sorularını yanıtladı. Çal İlçesi’nde 2004-2014 yılları arasında Belediye Başkanlığı yapan DSP Başkan adayı Gündüz, “2004 - 2014 yılları arasında Çal’da belediye başkanlığı yapmıştım. O dönemlerde Büyükşehir Yasası yoktu. O dönemlerde bize 40 – 45 bin lira gibi bir para geliyordu. Yarısını borca, yarısını personel maaşı olarak veriyorduk. O şartlar içerisinde inşaatçılıktan tutun da yüksekokulun getirilmesi, huzurevinin yapılması, 2 tane TOKİ’nin üst üste getirilmesi konusunda çok emeklerimiz olmuştu. Böyle hizmetler yaptık. Besihaneler bölgesi oluşturduk; vatandaşların gelir düzeyi arttı. Biz hizmet etmek için geldik.” dedi.

“ÇAL’DA HERKESİN OYUNA TALİBİM”

DSP Çal Belediye Başkanı Hasan Gündüz, Çal İlçesi’nde Ak Parti ve CHP’nin adayı olmadığını belirterek, “Ben Çal’da kalıyorum. 35 yıllık esnafım. Eşimle beraber insanların cenazelerinde, düğünlerinde, mevlitlerine hep gitmişizdir. Biz 2004’teki seçimlerde 2002 seçimlerinde Çal’da oy oranı çok düşüktü. Biz eşimle birlikte 2004’te CHP’nin kalesi olmasına rağmen belediye başkanı seçilmiştim. 2009’da da aynı büyük başarıyı gösterdik. Geri kalan 2014 ile 2019 arasındaki zamanda da ben siyasetten tamamen geri çekildim. Aday olanlara destek çıkacağım gibi bir sözüm vardı. Ustalık dönemimiz geldi. Yapmamız gereken eksik projeler var; onları tamamlamamız lazım diye vatandaştan büyük bir destek geldi. Bir partiden aday olmuştum. Maalesef ittifaktan dolayı biz açıkta kaldık. Açıkta kalınca da bağımsızdan adaylık koymak istedim. Bağımsızdan da kazanırsınız belki mevcuttan daha fazla oy alabilirsiniz ama belediye meclisinde kiminle çalışacaksınız. Onun için eski bir parti olan DSP’den aday oldum. Bizim ilçemizde daha farklı bir ortam var. AK Parti’nin parti olarak adayı yok. CHP’nin adayı yok. MHP’deki arkadaşlarımızın dostlarımızın da kırgınlıkları var. Bunların toplamını hesap ettiğimiz zaman 11 bin oy yapıyor. Diğer taraftaki oy toplamını hesap ettiğinizde 3500, 4000 civarında yani yüzde 20’lik oy oranı yüzde 80’e hitap ediyor. Böyle olunca halkın ittifakı olarak milletin huzuruna çıktık. Taktir onların, hizmet için geliyoruz.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211