Hasan Gündüz yeniden Çal Başkan Adayı

Denizli’nin Çal İlçesi’nde 2004-2014 yılları arasında iki dönem başkanlık görevini yürüten ve 31 Mart seçimlerinde CHP’den Çal Belediye Başkanlığı’na talip olan Hasan Gündüz, CHP’den aday gösterilmeyince Demokratik Sol Parti (DSP) DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile görüştü ve DSP Çal Belediye Başkan adayı oldu.

Hasan Gündüz yeniden Çal Başkan Adayı

Denizli’nin Çal İlçesi’nde 2004-2014 yılları arasında iki dönem Belediye Başkanlığı görevini yürüten Hasan Gündüz, yeniden ilçede en çok konuşulan isim haline geldi. 31 Mart seçimleri için CHP’den Çal Belediye Başkanlığı’na talip olan Gündüz, partisinden beklediğini bulamayınca Demokratik Sol Parti ile görüşmelere başladı. Başkent Ankara’da DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile buluşan Gündüz, yapılan görüşmenin ardından DSP Çal Belediye Başkan adayı oldu.

Gündüz’ün adaylığını, Eski İl Başkanı, DSP Tavas Belediye Başkan Adayı Volkan Çobanoğlu duyurdu. Sosyal medya hesabından Hasan Gündüz’ün DSP Genel Merkezi önünde fotoğrafını paylaşan Çobanoğlu, “Çal Belediye Başkan adayımız Genel Başkanımız Önder Aksakal onayı ile Hasan Gündüz olmuştur. Hayırlı olsun” yazdı.

Sol, Sosyal Demokrat kökenli bir isim olan Hasan Gündüz, daha önceki yıllarda da CHP’den aday adayı olmuş ancak AK Parti adayı olarak katıldığı seçimden Çal Belediye Başkanı olarak çıkmıştı. Aynı zamanda Orman Yüksek Mühendisi olan Gündüz, Çal’da iki dönem üst üste başkanlık yapan ender belediye başkanlarından biri olarak tanınıyor.

HATİCE DEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221