HDP’li Keklikçi, adaylıktan çekildi

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala yazılı basın açıklamasında bulunan HDP Pamukkale Belediye Başkanı Adayı Mustafa Keklikçi, adaylıktan çekildiğini duyurdu.

HDP’li Keklikçi, adaylıktan çekildi

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kaldı. HDP Pamukkale Belediye Başkanı Adayı Mustafa Keklikçi, yazılı basın açıklamasında bunarak, adaylıktan çekildiğini duyurdu.

HDP’nin yerel seçim stratejisini batıda AKP-MHP ittifakını geriletmek üzerine kurguladığının altını çizen Keklikçi, “Yerellerde çalışmalarımız bu yönde sürmektedir. Birçok ilde aday çıkarmayarak demokratik adayların desteklenmesi düşüncesi hayata geçirilmiştir. Türkiye halklarının üzerine karabasan gibi çöken AKP-MHP ittifakını hezimete uğratmak bizim çabalarımızla mümkün olacaktır. Bütün bunların ışığında partimizin yerel seçim stratejisi gereği Pamukkale Belediye Başkan Adaylığımdan demokrasi güçleri adına ve AKP-MHP ittifakını geriletmek amacıyla çekiliyorum. Partim ve ilçe halkımın bu kararımın arkasında olduğunu biliyorum. Türkiye halkları için; tekçi değil çoğulcu, baskıcı değil eşitlikçi, kısıtlayıcı değil özgürlükçü bir bahara uyanışımızı bu kararımızla başlatmış olacağız” dedi.

MUHAMMET KARAÇAY

YORUM EKLE
YORUMLAR
LİSELİ
LİSELİ - 2 yıl Önce

Okulun tam adresini ne acaba?

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211