“HER ZAMAN CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

ABD’nin Türkiye’ye yönelik gerçekleştirdiği ekonomik saldırı hakkında konuşan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'ye karşı olan dik duruşlu mücadelesini destekliyoruz. Her zaman onun yanındayız.” dedi.

ABD’nin Türkiye’ye karşı başta ekonomik olmak üzere topyekûn saldırısına tepkiler çığ gibi büyüyor. Bu kapsamda Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven’in çağrısıyla belediye önünde toplanan vatandaşlar, ABD’nin Türkiye’ye karşı saldırısını protesto etti. Programa; AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kale, MHP İlçe Başkanı Ergun Çiftçi, Vatan Partisi İlçe Başkanı Nevzat Erim, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Özkul, Esnaf Odası Başkanı Ertuğrul Mutlu, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda idari amir katıldı. Programda konuşan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'ye karşı olan dik duruşlu mücadelesini destekliyoruz. Her zaman onun yanındayız. Bizde bugün burada ülkemize ve büyük milletimize yönelik tehditlere karşı tepkimizi ortaya koymak ve bir Mustafa Kemal Atatürk, bir Kazım Karabekir, bir Celal Bayar olma kararlılığı ile toplandık. Bu Büyük millet, dualı inançlı millet, Allah'ın izni ile bütün tehditleri geri püskürtecektir” dedi.

“ORTAK NOKTAMIZ; VATAN, MİLLET VE BAĞIMSIZLIKTIR”
Ortak noktanın vatan ve millet olduğunu vurgulayan Başkan Güven, “Vatan ve millet kaygısı taşıyanlar sağ-sol ayrımı şu parti bu parti ayrımı yapmazlar. Farklı farklı görüşlerimiz olsa dahi ortak noktamız; vatan, millet ve bağımsızlıktır. Kurtuluş Savaşımızın büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Ya istiklal ya ölüm’ sözü temel parolamız olmalıdır. Verilecek bir canımız varsa, atalarımız gibi vatana millete feda olsun” diye konuştu.

“ABD'NİN ÜLKEMİZE YÖNELİK TEHDİTLERİNİ TANIMIYORUZ”
ABD’nin topyekun saldırdığını belirten Başkan Güven, “Ülkemiz bugün ABD'nin topyekun saldırısı altındadır. ABD, darbe ve terör girişimi ile ele geçiremediği ülkemizi şimdi de ekonomik saldırılar ile ele geçirmeye çalışmaktadır. Önceleri kapalı olan bu saldırılar şimdi doğrudan yapılmaktadır. Ancak, Son sözümüzü söylemedik. ABD'nin ülkemize yönelik tehditlerini tanımıyoruz. ABD'nin Mehmetçiğimizin katillerini silahlandırmasını lanetliyoruz. Bu zamana kadar dostluk elini esirgemeyen Türkiye'nin bütün iyi niyetlerine rağmen bunu anlamayan ABD'nin terör yuvası olan İncirlik Üssü’nü istemiyoruz. Bu konuda aklını başına almayan ABD'ye karşı Türkiye'nin yeni müttefikleri hazırdır. ABD mallarını kullanmıyoruz. Boykot ediyoruz, diri olmalıyız, birlik olmalıyız” ifadelerini kullandı.

“ABD KAYBEDECEK, TÜRKİYE KAZANACAKTIR”
ABD’nin Türkiye karşısında büyük yenilgiye uğrayacağını vurgulayan başkan Güven, “Arkamızda koskoca bir tarih vardır. Büyük bir tarihi geçmişe sahibiz. Arkamızda Bizans’ın köhne surlarını yıkan Fatih Sultan Mehmetler, Kanuni Sultan Süleymanlar, Alparslanlar, Yunus Emreler, Hacı Bektaşi Veliler, en nihayetinde yedi düvele karşı İstiklal mücadelesi veren Gazi Mustafa Kemaller vardır. Milletimiz büyük bir millettir. ABD kaybedecek, Türkiye kazanacaktır. Kurtuluş Savaşında nasıl bütün Dünya'ya örnek olduysak bugün de örnek olacağız. Tarihe zaferlerle adını duyuran büyük milletimizin yeni zaferleri şimdiden hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER