“İTTİFAKIN DENİZLİ’DE FAYDALI OLABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ‘Güne Bakış’ programında 2019 yerel seçimlerinde oluşturulması beklenen ve Türkiye gündemine ‘ittifak’ konusunun değerlendiren İYİ Parti İl Başkanı Hasan Akgün; “Ben Denizli yerelinde konuşuyorum. Ama ittifakın Denizli’de faydalı olabileceğini düşünüyorum” dedi.

İYİ Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. 2019 yılında yapılması planlanan yerel seçimlerdeki ‘ittifak’ konusunu değerlendiren Başkan Akgün, “Gelecek dönemlerde bu ittifakın gerçekte Denizli halkında ihtiyaç hasıl olacak mı? Ona bakacağız. Ona baktıktan sonra eğer Denizli halkı tarafından gerekli görünüyorsa, benimsenmişse bununla ilgili raporları da biz genel merkeze sunacağız. Bu millet ittifakının genel seçimlerde bittiğini söylediniz; aslında yerel seçimlerde ittifakı belirleyen halk oluyor. Yani oraya liyakat sahibi, düzgün, temiz, duruşu olan bir insanı koyduğumuz zaman halk bunun etrafında birleşiyor ve ittifakı kendi içerisinde sağlıyor. Bunu süreç belirleyecektir. Hasan Akgün olarak Denizli genelinde ittifakın olumlu, olumsuz olduğunu değerlendirdim. Bana Denizli için ittifaktan yana bir hal durumu hasıl oluyor gibi geliyor. İnşallah ama ittifaklı ama ittifaksız İYİ Parti güzel insanları Denizli’nin beğenisine sunacaktır. Liyakat sahibi kişileri ve Denizli halkından gelecek için destek isteyecektir. Yerel yönetimler için destek isteyecektir” dedi.

“DENİZLİLİLER, İTTİFAKI İSTERSE OLUR”

Atasoy’un “ittifakın şekillenmesi, kişi üzerinden mi gidecek parti üzerinden mi?” şeklindeki sorularını yanıtlayan Başkan Akgün, şunları söyledi: “O beni aşar. Şimdi ittifak yapılacak parti il başkanlarıyla bu konular değerlendirilmeden bu tür bir açıklamanın yapılması benim mizacıma uygun değil. Bu orada değerlendirilir, pişirilir, servis edilir. Şuanda onunla ilgili bir değerlendirme yapmam etik değil. Şuanda ne olduğu belli değil. Sizin ittifaktan kastınız geçmiş dönemde yapılan ittifaksa, ben o minvalde konuşmaya çalıştım. Denizli’deki insanlar bunu isterse olur. Halkın, seçmenin istemediği bir şeyi zorla seçmene yediremiyorsunuz. Ben Denizli yerelinde bunu konuşuyorum. Ama ittifakın Denizli’de faydalı olabileceğini düşünüyorum.” 

“AK PARTİ, CHP VE MHP’Lİ ARKADAŞLARIN BİZE DANIŞMANLIK YAPMASINI İSTİYORUM”

Eski dönemlerde diğer partilere gönül verenlerin İYİ Parti’ye danışmanlık yapmasını isteyen Başkan Akgün; şöyle devam etti: “Ben Denizli halkının tamamından il Başkanı Hasan Akgün olarak faydalanmak istiyorum. Telefon numaramı her yerden bulabilirler. Partimiz sabahtan saat 22:00’a kadar açık. Oraya not bırakabilirler; ben onlara ulaşabilirim. Türkiye’nin ekonomik, sosyal, siyasi durumundan rahatsız olan AK Parti, CHP, MHP’li arkadaşların bize danışmanlık yapmasını istiyorum. Buradan çağrıda bulunuyorum. Dediniz ya Denizli halkından ne istiyorsunuz diye; illaki yönetimde bulunmaları şart değil, ama bir şekilde kafalarından geçen o güzel Türkiye düşüncelerini İYİ Parti il başkanlarıyla paylaşmalarını istiyorum.”

ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER