“İTTİFAKTA BİR ÇATLAK SÖZ KONUSU DEĞİL”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ni (DGC) ziyaret eden CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “İYİ Parti ile Denizli’deki ittifakta bir sorun yok. İttifakta bir çatlak da söz konusu değil” dedi.

“İTTİFAKTA BİR ÇATLAK SÖZ KONUSU DEĞİL”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar ve ittifakın Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Denizli Gazeteciler Cemiyeti’ne (DGC) ziyaret gerçekleştirildi. Basın mensuplarının gününü kutlayan iki siyasetçi, CHP-İYİ Parti ittifakına yönelik de açıklamalarda bulundu. Milletvekili Sancar; “İYİ Parti ile Denizli’deki ittifakta bir sorun yok. İttifakta bir çatlak da söz konusu değil. Pamukkale’deki meselede şudur; görüşmeler daha bitmediğinden dolayı herkeste ‘acaba bu ilçe olur mu, bu ilçe olmaz mı, bu il gelir mi?’ gibi bir beklenti var. Ama biz 9 ilçede Parti Meclisi kararıyla adaylarımızı açıkladık. Adaylarımız geziyor. Gel-gitler meselesinde değiliz. Kale’de, Beyağaç’ta, Çameli’nde; bizim de aday açıklamadığımız bölgelerde İYİ Parti’nin aday açıklaması doğaldır. Ama ittifak diye bir beyan olmadığı için, ben onu benim adıma açıklama yapmış olarak kabul etmem” dedi.

“1 NİSAN SABAHI BAHTİYAR’IN BAŞKANLIĞINDA BİR DENİZLİ’YE UYANACAĞIZ”

“CHP’liler devrimcidir, davasına inanır ve neden olduğunu sorgular” diyen Milletvekili Sancar sözlerine şöyle devam etti: “Bunun sorgulanmasından daha doğal bir şey de yok. Ama buna rağmen de hiçbir partilimiz ‘ben bu ittifakta yokum, bu ittifaka karşıyım’ dememiştir. Sadece ‘Denizli neden oldu’ demiştir. Bunu demesi doğaldır. Geri çekilmek veya ileri çekilmek adına yapılacak her eylem motivasyonu bozmaktan başka bir şey olmaz. Ümit Bahtiyar bizim adayımızdır. Bu saatten sora ‘Ümit Bey olmaz, Mehmet Bey olur’ diyebilir miyiz? Biz bu şansı kimseye vermek istemiyoruz. Biz bu ittifakın Denizli’de çok şeyler başaracağına, en az 14 ilçede imzasını atacağına, Büyükşehir’de de 1 Nisan sabahı Ümit Bahtiyar’ın başkanlığında bir Denizli’ye uyanacağız. Kazanmak üzere yola çıkıyoruz.”

“DENİZLİ’Yİ HEP BİRLİKTE YÖNETMEYE TALİBİZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar ise şunları söyledi: “Biz Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talibiz. Denizli’yi her görüşten insanlarla birlikte yönetmeye talibiz. Gönlümüz, ellerimiz, kucağımız herkese açık. Buna AK Partili seçmene de dahil, MHP’li seçmene de…”

PINAR ÇANKAYA- İBRAHİM ALAYONT​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER