İYİ PARTİ KONGREYE GİTTİ, YASİN ÖZTÜRK’E ÖNEMLİ GÖREV YÜKLENDİ

İYİ Parti 2’nci Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Meral Akşener, kurultayda 888 delegeden 881'inin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçilirken; İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Genel İdare Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu listesinde yer aldı.

İYİ PARTİ KONGREYE GİTTİ, YASİN ÖZTÜRK’E ÖNEMLİ GÖREV YÜKLENDİ

İYİ Parti 2'nci Olağanüstü Kurultayı’nı Ankara’da Congresium Salonu’nda yapıldı.  Meral Akşener, kurultayda 888 delegeden 881'inin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi. Kurultayda konuşan ve tekrar aday olmayacağını açıkladıktan sonra partililerin ısrarcı olduğunu anımsatan Akşener, “İYİ Parti camiası, kararımın hilafına ortaya bir irade koydu, ısrarcı oldu. Veda niyetine 'ben sizi çok sevdim be' demiştim. Bu sözümü alıp, elimi ayağımı bağlayan bir hamleye çevirdiniz. 'Biz de seni çok sevdik be' dediniz. Kararınıza teslim oldum. Görev, töre gereğidir. Töre konuştu, han sustu. İradenize boyun eğdim. 'Gel' dediniz, geldim. Bilinsin isterim ki; aklımızı karartacak hırslarımız yok bizim. Kariyer planlamasıyla, siyaset yapmıyoruz. 'Kazanmak için gerekirse papaz cüppesi giyerim' diyenlerden de değiliz.

“SİYASETTE YENİ BİR DİL KURACAĞIZ, YENİ BİR YOL AÇACAĞIZ”
İYİ Parti'nin siyasette yeni bir yol açacağını vurgulayan Akşener, “İYİ Parti'nin sağdan soldan preslenerek, yeni bir çepere dönüştürülmesine, izin vermeyeceğiz. Mevzi kazanmak için, bir sağımıza, bir solumuza, omuz atacak ya da omuz verecek değiliz. İYİ Parti'nin Türkiye sevdası, bulunduğu yeri, bir çekim merkezine dönüştürecek kadar derindir. '81 milyonun birliği' şuuruyla, siyasette yeni bir dil kuracağız, yeni bir yol açacağız. İYİ Parti, emanet kabulcüsü hiç değildir. Bir hışımla evden kaçıp, sonra da köşe başından kapıyı gözleyen, pişmanlar değiliz” diye konuştu.

YASİN ÖZTÜRK’E ÖNEMLİ GÖREV YÜKLENDİ
Genel başkan seçiminin ardından 80 asıl, 25 yedek üyeden oluşan Genel İdare Kurulu ile 11 asıl ve 7 yedek üyeden seçilen Merkez Disiplin Kurulu Seçimi’ne geçildi. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Genel İdare Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu listesinde yer aldı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER