İYİ Parti Merkezefendi’de ‘Şeniz Süzek Doğan’ dedi, ancak!

CHP ile İYİ Parti arasında kurulan Millet İttifakı’nın çalkantılı bir süreç yaşadığı Denizli’de gerginliği ortadan kaldıracak kritik bir adım İYİ Parti’den geldi. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptığı açıklamada; “Merkezefendi’de yaptığımız tüm araştırmalardan Şeniz Doğan’ın açık ara önde çıktığını gördük. Merkezefendi’de aday çıkarmıyor ve CHP adayı Şeniz Doğan’ı destekliyoruz” dedi. Öte yandan Pamukkale İlçesi için de CHP’den bir adım beklediklerini ifade eden Öztürk; “Pamukkale için CHP’den bir adım bekliyoruz. Konunun hafta sonuna kadar netleşeceğini düşünüyorum” dedi. Öztürk’ün bu açıklaması ; “Siz de Pamukkale’de Divarcı’yı çekin” anlamı taşıyor.

İYİ Parti Merkezefendi’de ‘Şeniz Süzek Doğan’ dedi, ancak!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti arasında kurulan Millet İttifakı Denizli’de çalkantılı bir süreç yaşamaktaydı. Yaşanan bu gerginliği ortadan kaldıracak adım İYİ Parti’den geldi. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, İYİ Parti ve CHP’nin Denizli Büyükşehir Belediyesi için ortak başkan adayı Ümit Bahtiyar ve CHP’nin Merkezefendi Başkan Adayı Şeniz Süzek Doğan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC)İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Her iki partiden de yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda açıklamalarına ittifakın genel hatlarını anlatarak başlayan Milletvekili Öztürk; “CHP ile İYİ Parti Türkiye genelinde güç birliği yaparak toplamda 23 büyükşehir ve 27 ilde ortak aday çıkarma kararı aldı. İlçelerle ilgili de bu paylaşımın devam etmesi gerektiği gündeme geldi. 199 ilçede CHP’nin, 105 ilçede de İYİ Parti adayları ile 92 ilçede ise her iki partinin kendi adaylarıyla yarışması kararı alındı. Genel Merkez nezdinde her iki taraftan da Genel Başkan Yardımcıları vasıtasıyla yaklaşık 1 aydır sürdürülen bir süreç. Dolayısıyla Genel Merkezlerimizin bu anlamda yaptığı görüşmeler nihayete ermiştir. Fakat Genel Merkezimiz tarafından bu konuyla ilgili iyiye yönelik iyileştirmelerin Denizli bazında yapılabilmesi ile ilgili de prensip kararı söz konusuydu” dedi.

“MERKEZEFENDİ’DE ADAY ÇIKARMIYORUZ, DOĞAN’I DESTEKLİYORUZ”

Denizli’de anlaşmazlık yaratan iki büyük ilçeden Merkezefendi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Öztürk; “Genel Merkezler düzeyinde alınan son kararda; 9 ilçede CHP, 7 ilçede İYİ Parti adaylarının desteklenmesi, 3 ilçede de ayrı ayrı yarışa girilmesi kararlaştırıldı. Genel Merkezlerimizin aldığı karar gereğince bizler daha iyi bir güç birliği yapabilmenin yollarını aramaya başladık. Denizli adına iyileştirme yapma yetkisi yerel teşkilatlara bırakıldı. Biz, Merkezefendi’de uygulanan gerek saha çalışmalarında gerekse şahsi çalışmalarında Şeniz Süzek Doğan’ın çok çok önde olduğun gördük ve Merkezefendi’de aday çıkarmama kararı aldık. Vatandaşlar, mevcut belediyenin yarattığı sıkıntıların Şeniz Doğan tarafından ortadan kaldırılacağına inanıyor ve destekliyor. Bu doğrultuda İYİ Parti olarak Şeniz Doğan’ı desteklemeye karar verdik. İYİ Parti Merkezefendi’de aday çıkarmayacak” diye konuştu. Öztürk’ün bu açıklaması ; “Siz de Pamukkale’de Divarcı’yı çekin” anlamı taşıyor.

“ORTAK ADAY ÇIKARILMAYAN İLÇELERDE İYİLEŞTİRMEYE AÇIĞIZ”

Ortak aday çıkarılmayan ilçelerde iyileştirmeye her zaman açık olduklarını aktaran Milletvekili Öztürk sözlerine şöyle devam etti: “Diğer ilçelerle ilgili Genel Merkezimiz kararını vermiş durumda. Ayrı ayrı yarışa girilen ilçelerle ilgili iyileştirme anlamında açık olduğumuzu söyleyebiliriz. Ancak, Buldan’ın durumu özel. Her iki partinin teşkilatları da bu ilçede ayrı ayrı seçime girilmesinin daha iyi olacağı görüşünü taşıyor. İlçede karşı tarafın adayının yanı sıra, mevcut belediye başkanı da başka bir partiden aday oldu. Bu durumda, ilçede ikili yerine 4’lü bir yarışın daha olumlu sonuç çıkaracağını düşünüyoruz.”

“PAMUKKALE İÇİN CHP’DEN ADIM BEKLİYORUZ”

Pamukkale İlçesi için CHP’den bir adım beklediklerini ifade eden Öztürk; “CHP’den yetkili arkadaşlarımızla görüştük. Kendileri bu konuyla ilgili birkaç gün daha müsaade istediler. Biz normalde açıklamamızı yapacaktık. Bu isteği hoşgörü ile karşıladık. Açıklamayı ilerleyen sürece bıraktık. Pamukkale için CHP’den bir adım bekliyoruz. Konunun hafta sonuna kadar netleşeceğini düşünüyorum” dedi.

“BÜYÜKŞEHİRDE ÇOK İYİ DURUMDAYIZ”

“Büyükşehir ile ilgili çok çok iyi durumdayız” diyen Milletvekili Öztürk şunları aktardı: “Geçmiş dönemlere nazaran Türkiye genelinde bu güç birliğinin karşılığını görmeye başladık. Anketler nihai sonuç değildir. Türkiye’de siyasi süreç çok hızlı değiştiği için anketler günübirlik değişebiliyor. Önemli olan sonucu alabilmek.”

“KİMSE DENİZLİ’DEN BÜYÜK DEĞİL”

İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar ise; “Bizim isimlerle ilgili bir problemimiz yok. Bizim istediğimiz kazanmak. Bütün ilçelerde iddialı olmak istiyoruz. İddialı olabilmenin bazı verileri var elimizde. Bu verileri hem CHP’ye sunduk hem de kendimiz değerlendirdik. Kazanmaya en yakın olduğumuz yerlerle ilgili görüşmelerimiz var. Konumuz adaylarla ilgili değil. Kimse Denizli’den büyük değil. Bunu biliyoruz. Denizli’de çok güzel bir ittifak kuruldu” diye konuştu.

“KAZANAN MERKEZEFENDİ, KAZANAN MİLLET İTTİFAKI OLACAK”

Toplantının sonunda söz alan CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan; “Burada çok güzel birlik ve beraberlik tablosu çiziyoruz. Vekilimiz Öztürk’e güzel sözlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu güveni kazanabildiğim için çok mutluyum. Sorumluluğumu biliyorum. Bu konuda 7-24 çalışacağıma söz veriyorum. 31 Mart’ta kazanan Merkezefendi olacak, kazanan Millet İttifakı olacak” ifadelerini kullandı.

PINAR ÇANKAYA - ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 15:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
zafer
zafer - 2 yıl Önce

Hayırlı olmasını dilerim...

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211