İYİ Parti’den Gürlesin’e suç duyurusu hazırlığı

Pamukkale Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Uğur Çizmecioğlu, Pamukkale’nin eski başkanı Hüseyin Gürlesin hakkında; Aktepe ve Bağbaşı Kültür Merkezleri’nin ihalesini alan firmaya fazladan ödeme yaptığı gerekçesiyle önümüzdeki hafta içerisinde suç duyurusunda bulunacak. www.denizlihaber.com sitesinde yer alan habere göre konu; Başkan Avni Örki’nin meclis üyelerine yönelik kısa bilgilendirme konuşmasında ortaya çıktı.

İYİ Parti’den Gürlesin’e suç duyurusu hazırlığı

Pamukkale Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Gürlesin, büyük maliyeti ve çevreye etkileri ile tartışılan Seyir Tepesi enkazıyla gündemdeki yerini korurken, geçtiğimiz haftaya görevdeyken başlattığı Aktepe ve Bağbaşı Kültür Merkezleri inşaatının ihalesini verdiği firmaya hak etmeden yaptığı ödemeler ile ön plana çıktı. www.denizlihaber.com sitesinde yer alan habere göre konu, Pamukkale Belediye Meclisi toplantısında, Belediye Başkanı Avni Örki’nin yaptığı kısa bilgilendirme ile ortaya çıktı. Örki’nin, ihale verilen bir firmayı icraya verdiklerini açıklamasının ardından, Gürlesin’in Aktepe ve Bağbaşı Kültür Merkezleri’nin ihalesini alan ve yapımına başlayan, ancak tamamlamayan firmaya fazladan ödeme yaptığı ortaya çıkmıştı.

İYİ PARTİ’DEN CİDDİ ADIM

İddiaların ardından olayın takipçisi olan İyi Parti Pamukkale Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Uğur Çizmecioğlu, yine www.denizlihaber.com sitesinde yayınlanan habere göre konunun yalnızca meclis toplantısında konuşulanlarla sınırlı kalmayacağını belirtti ve Gürlesin hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Firmaya hak etmedikleri halde yapılan ödemenin ciddi boyutlarda olduğunu belirten Çizmecioğlu, “Pamukkale Belediyesi’nin eski başkanı Hüseyin Gürlesin, iki ihale alan firmaya hak etmediği halde yüklü ödemeler yapmış. Bu Pamukkale halkının parasıdır, yetimin hakkıdır. Bu tam anlamıyla görevi kötüye kullanmadır” dedi. Konuya ilişkin çalışmasını sürdürdüğünü, bu hafta içinde bazı görüşmeler yapacağını ve dosyanın hazırlığını tamamlayacağını belirten Çizmecioğlu, “Önümüzdeki hafta Hüseyin Gürlesin hakkında savcılığa görevi kötüye kullandığı, hak etmeyen firmaya yüklü ödeme yaptığı için suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER