“KADIN KOOPERATİFLERİNİN DESTEKLENMESİNE ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ”

AK Parti Denizli Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün ÖK, ‘Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni’ne Katıldı.

“KADIN KOOPERATİFLERİNİN DESTEKLENMESİNE ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı arasında ‘Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü’, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda düzenlenen törenle imzalandı. AK Parti Denizli Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün ÖK, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımlarıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un ev sahipliğinde düzenlenen ‘Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İşbirliği Protokolü’ törenine katıldı.

Söz konusu protokolün kadınların iş hayatında ticari işbirliğini geliştirme amacı taşıdığını kaydeden Milletvekili Ök, “Kadınlarımızın iş hayatında çok daha güçlü ve kurumsal bir şekilde yer almalarının önünü açacak bu çalışma ile girişimci, üretimde yer alan kadınlarımız, çok daha iyi çalışmalara imza atacaktır. Söz konusu protokol kurumsal dayanışmayı teşvik ederek, hali hazırda 174 olan kadın kooperatifi sayısının artmasına, kurumsal yapılarının güçlendirilmesine ve sürdürülebilirliklerinin sağlanmasına yol açacaktır. Kadınlarımızın iş hayatında daha çok yer almaları ve ticari işbirliklerinin geliştirilmesi için Denizlimizde kadın kooperatiflerinin desteklenmesine öncülük edeceğiz” dedi.

“KADIN KOOPERATİFLERİNE HER TÜR DESTEĞİN VERİLMESİ HEDEFLENİYOR”

İmzalanan protokolün sadece kadınlara yönelik olmadığını dile getiren Milletvekili Ök, protokolün ülke ekonomisine de artı değer kazandırılacağını kaydetti. Milletvekili Ök, “Tarımda sektöründe çalışan kadınlarımız başta olmak üzere, tüm kadınlarımızın kalıcı hizmetler yaratabilmeleri, kadınlarımızın işgücüne katılımlarının arttırılması, sosyal ve ekonomik yönden kişisel gelişimlerini desteklemek amacını güden bu çalışmada; kadın kooperatiflerine her tür desteğin verilmesi hedefleniyor.

Denizli özelinde konuşursak, bu proje vesilesiyle Denizlili kadınlarımızın girişimci ruhu ile devletimizin destek ve teşvikleri birleşince güzel bir tablo ortaya çıkacağına inanıyorum. Bu doğrultuda; yakın dönemde Denizlimizde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerinin yaygınlaştırılmasına ve kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik çalışmalara başlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER