Karaca, Denizli Devlet Hastanesi’ni Bakan Koca’ya sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli Devlet Hastanesi’nde son zamanlarda yaşanan uzman doktorların istifası ve hastane personeli tarafından darp edilen doktorlar hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye iki ayrı soru önergesi sundu.

Karaca, Denizli Devlet Hastanesi’ni Bakan Koca’ya sordu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli Devlet Hastanesi’nde son zamanlarda yaşanan uzman doktorların istifası ve hastane personeli tarafından darp edilen doktorların durumunu TBMM gündemine taşıdı.

Karaca, konuya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye iki ayrı soru önergesi sundu.

Denizli Devlet Hastanesi’nde son zamanlarda uzman doktorların birbiri ardına istifa ettiğini belirten Karaca; “ Vatandaşlar tarafından sevilen, yıllardır bu hastanede çalışan birçok doktor son dönemde ya istifa ediyor ya da emeklilik dilekçesi vererek hastaneden ayrılıyor. Uzman doktorların çoğunun aynı zamanlarda hastaneden ayrılması Mobbing iddialarını akıllara getiriyor. Darp iddiaları ile istifalar arasında bir bağlantı olduğu kesin. Doktorların istifa etmesi tesadüf değil” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER