Karaca, seçim sonucunu Beyoğlu’nda kutladı

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde oyların yüzde 54,21’ini alan Ekrem İmamoğlu’nun başkan seçilmesiyle birlikte Türkiye’nin değişik kentlerinde kutlamalar yapıldı. Honaz seçimlerinin ardından İstanbul’da kamp kuran CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, partisinin Beyoğlu İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen kutlamalara katıldı.

Karaca, seçim sonucunu Beyoğlu’nda kutladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından ‘Yenilenme’ kararının verildiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri gerçekleşti.

Seçimde; Millet İttifakı’nın CHP’li Adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 54,21 ile 4 milyon 741 bin 868 oy, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Başkan Adayı Binali Yıldırım yüzde 44,99 ile 3 milyon 935 bin 453 oy aldı.

İmamoğlu’nun yaklaşık yüzde 10 fark ile seçimi kazanmasının ardından kentte ve Türkiye’nin değişik illerinde kutlamalar yapıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 2 Haziran’da Denizli’nin Honaz İlçesi’nde yenilenen seçimlerin ardından, Ekrem İmamoğlu’na destek olmak amacıyla İstanbul’a gitmişti.

Adeta İstanbul’a kamp kuran Karaca, seçim sonuçlarını CHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı’ndan takip etti.

Sonuçların açıklanmasının ardından ilçe başkanlığı önünde düzenlenen kutlamalara katılan Karaca, partililerle birlikte halay çekti.

‘En büyük başkan İmamoğlu’, ‘Her şey çok güzel oldu’ şeklinde tezahüratların atıldığı kutlama görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Karaca; “Beyoğlu ilçe başkanlığımızın önünde İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerindeki zaferi kutluyoruz. Artık partizanlık bitti, artık ayrıştırma, kutuplaşma bitti, artık hak, hukuk, adalet var. Çok güzelsin Beyoğlu, çok güzelsin İstanbul” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER