Karaca, TFF-Ziraat Bankası Protokolünü TBMM gündemine taşıdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) ile Ziraat Bankası arasında Süper Lig takımlarının borçlarının yapılandırılmasına ilişkin protokolü hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplaması istemiyle soru önergesi vererek Meclis gündemine taşıdı.

Karaca, TFF-Ziraat Bankası Protokolünü TBMM gündemine taşıdı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) ile Ziraat Bankası arasında Süper Lig takımlarının borçlarının yapılandırılmasına ilişkin protokol hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplaması istemiyle soru önergesi vererek TBMM gündemine taşıdı. Karaca, Aralık ayında ‘asrın futbol adımı’ olarak tanıtılan söz konusu protokolü eleştirerek ‘Çiftçiye ve üreticiye destek için kurulan Ziraat Bankası’nın tarlalarına haciz gelen ürünlerini satamayan çiftçileri görmezden gelip futbol kulüplerinin borçlarına kolaylık sağlaması Ziraat Bankası’nın tarihi önemini yerle bir etmiştir. Türk bankacılık kurallarına aykırı bir düzenleme söz konusuydu. Yerel seçimler öncesinde açıklanan projenin ‘seçim vaadi’ olduğu belliydi” dedi.

DERTLERİ SADECE SEÇİM

Karaca, projeyi TBMM gündemine taşımasını ise şöyle açıkladı: “Malum damat, vatandaşlarımızı ekran karşısına geçip hiç utanmadan sürekli kandırıyor. Söyledikleri yalanların, seçim vaadi olarak kalan projelerin halkımız tarafından bilinmesi gerekiyor. Kalıcı hiç bir çözüm üretmeyen AKP’nin derdinin seçim olduğunu TFF olayı ile bir kez daha gördük. Bu yüzden de asrın projesi olarak tanıttıkları projeye ilişkin Hazine ve Maliye Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi sundum. Bu projeye başvuran futbol kulübü oldu mu? Borç yapılandırılmasına gidildi mi? Kamuoyu bu soruların cevabını bilmeli.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine Karaca
Emine Karaca - 3 yıl Önce

Ziraat bankası

SIRADAKİ HABER