Karaca’dan Acıpayam’ı ziyaret etmeyen Bakan Kurum’a tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, geçtiğimiz hafta sonu bir dizi temaslarda bulunmak amacıyla Denizli’ye gelen ve Acıpayam’ı ziyaret etmeyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a tepki gösterdi. Karaca; “Depremzedelerin durumunu görmek bile istemiyorlar” dedi.

Karaca’dan Acıpayam’ı ziyaret etmeyen Bakan Kurum’a tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, geçtiğimiz hafta sonu bir dizi temaslarda bulunmak amacıyla Denizli’ye gelen ve Acıpayam’ı ziyaret etmeyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a tepki gösterdi. Karaca; “Bir Bakan Denizli’ye geliyor ve depremde zarar gören vatandaşlarımızı ziyaret etmeye tenezzül bile etmiyor. Neden? Çünkü Acıpayam’a gidip 9 aydır mücadele veren, seslerini duyurmaya çalışan depremzedelerin ne halde olduklarını görmekten korkuyorlar. Yakın zamanda seçim olsaydı Murat Kurum Acıpayam’a giderdi. Bol keseden vaatleri sıralar, oyu alır ve unuturlardı. Seçim zamanı vatandaşı hatırlayanlar, seçim olmayınca vatandaşın ne halde olduğunu umursamıyor” dedi. Acıpayam depreminin ardından 9 ay geçtiğini belirten Karaca; “Okul yapmak yeni mi akıllarına geldi? Acıpayam’da yaşanan deprem sonrasında hemen yapılması gerekenleri aradan 9 ay geçtikten sonra lütufmuş gibi anlatıyorlar. Bakan Kurum Denizli’ye gelip Kanal İstanbul’u savunacağına Acıpayamlı depremzedelerin sorunları ve tüm vatandaşlarımızın gerçek ihtiyaçlarıyla ilgilensin” Dedi.

“IŞIKLI GÖLÜ KİME PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR?”

Bakanı Kurum’un Çivril’deki Işıklı Gölü’n Millet Bahçesi yapılacağı açıklamasına da tepki gösteren Bakan Karaca; “Çivril’e yapılacak Millet Bahçesi ile Işıklı Gölü AK Parti Milletvekili Cahit Özkan’a ya da hangi yakınına peşkeş çekilecek? Işıklı Gölü kime peşkeş çekiliyor? ‘Çivril'in evladı’ diyerek oy isteyip, sevildikten sonra Çivril İlçesi’ni unutan Cahit Özkan’ın itibarini kurtarmak için Işıklı gölüne mi göz diktiniz?” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER