Karaca’dan Kaftancıoğlu’na destek

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları nedeniyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Kaftancıoğlu’na destek verdi.

Karaca’dan Kaftancıoğlu’na destek

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında, 2012-2017 tarihleri arasında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları nedeniyle hakkında 5 ayrı suçtan 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. Kaftancıoğlu, iddianamenin kendisine 31 Mayıs tarihinde ulaştığını, seçim çalışması nedeniyle avukatlarıyla bir araya gelip savunma üzerinde çalışma yapamadığını belirterek, savunma için süre talebinde bulundu. Süre talebini reddeden mahkeme, itirazlar üzerine ara verdi. Mahkeme, aradan sonra sanık ve avukatlarının savunma yapmaları için süre verilmesine karar verdi. İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına Canan Kaftancıoğlu ve yaklaşık 50 avukat katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve 15 Temmuz gazisi 6 müştekinin avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

KARACA, KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK VERDİ

Duruşma nedeniyle müzisyen Fazıl Say, CHP Genel Başkan Yardımcıları Gülizar biçer Karaca, Oğuz Kaan Salıcı, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile çok sayıda milletvekili ve partili adliyeye geldi. Say, duruşmayı da izledi.

“SUÇLAMALARI ASLA KABUL ETMİYORUM"

Davanın ardından adliyenin karşısındaki meydanda, partililerle birlikte açıklama yaptı. Kaftancıoğlu, "Hakkımda hazırlanan iddianamedeki suçlamaları asla kabul etmiyorum" dedi, Savunmasını hazırlaması için ek süre talep ettiğini söyleyen Kaftancıoğlu, 18 Temmuz'a duruşma günü verildiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER