“KAYBETME GİBİ BİR KAYGIMIZ YOK; KAZANACAĞIZ!”

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Özel Söyleşi programına konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Spor Kurulu Başkanı Yıldırım Kaya; “Denizli örgütümüzün halkla birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacağını ve umudunu gördüm. Kaybetme gibi bir kaygımız yok. Kazanacağız; bundan hiçbir kuşkumuz yok” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Spor Kurulu Başkanı Yıldırım Kaya, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan Özel Söyleşi programına konuk oldu. Programda 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri ve Denizli beklentileri, ekonomik kriz ve Andımız konularında değerlendirmelerde bulundu.

“DENİZLİ ÖRGÜTÜMÜZ BÜYÜKŞEHİR’İ KAZANACAK”

Denizli’nin yeniden sosyal demokrat bir anlayışla yönetilmeye ihtiyacı olduğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya; “Denizli’de 3 ilçede belediye başkanımız var. Yerel seçimlere kısa bir zaman kaldı. Biz Denizli’nin yok oluşuna ‘dur’ diyebilmek için Denizli’de yeniden bir sosyal demokrat anlayışla belediyeciliğin hayata geçirmeye çalışıyoruz. En ücra köyünden en merkezi yerine kadar bütünlük sağlamak. Hizmet gitmeyen çok yerimizin olduğunu biliyoruz. Denizli’nin merkezinde de hizmet alamayan yerlerimizin olduğunu biliyoruz. Denizli hem bir üretim hem de bir gençlik merkeziydi. Eğitimde çok başarılı bir kentti. Üretimde de; özellikle tekstil alanında Türkiye’nin en başarılı iliydi. Anadolu Kaplanları olarak tarif edilen bir yerdi. Ama ne yazık ki bunlar son zamanlarda kaybolmuş. Bu da bir kentin ana yöneticisi ile olur. Yeni bir anlayışla, halkla iç içe geçerek Denizli’nin yeniden hak ettiği yere ulaşmasını sağlayacak bir çalışma yürütülüyor. Ben gençlikte çok büyük bir dinamizm gördüm. Denizli örgütümüzün halkla birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacağını ve umudunu gördüm. Bu da beni çok mutlu etti” dedi.

“DENİZLİ’NİN HOROZLANMASI GEREKİYOR”

Ekonomik kriz hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kaya şunları söyledi: “Temel problem şu; ‘ekonomik kriz yok’ diyorlar. Sarayda ekonomik kriz yok ama halkın yaşadığı ortamlarda ekonomik kriz var. Denizli’de İl Başkanımızdan aldığım bilgiye göre; çok sayıda iş yeri konkordato ilan etmeye başlamış. İşçi çıkartmaları başlamış. Üretici perişan. Üretici ürettiği ürünün karşılığını alamaz noktaya gelmiş. Tekstil diyarında artık tekstilci Dolar’ın, Euro’nun karşısında kan kaybetmeye devam ediyor. Bu kan kaybı durdurulamaz. Bu konkordatolar önlenemez ise kalkınmanın öncüsü olan Denizli yok olacak. Zaten turizm alanında; eski cazibe merkezi olma özelliğini, ev sahibinin güler yüzlü olmayışından ve turizme dönük yatırımlar olmayışından kaybetmeye başladı. Turizm dendiğinde Pamukkale akla gelirdi. Pamukkale dendiğinde Denizli akla gelirdi. Bunun kaybolmaya yüz tuttuğunu görüyoruz. Bu da bizi çok derinden üzüyor. Bu yoksulluğa, bu kan kaybına Denizli’nin yeniden horozlanması gerekiyor. Eğer Denizli horozlanmazsa, sesini çıkartmazsa inanın siyasi iktidar bunun farkına varmayacak ve halkın bu çaresizliğine aldırış etmeden her şeyin güllük gülistanlık olduğunu zannederek yoluna devam edecek.”

“KAYBETME GİBİ BİR KAYGIMIZ YOK; KAZANACAĞIZ!”

“Bizim kazanmaya dair bir sorunumuz yok” diyen CHP Ankara Milletvekili Kaya sözlerine şöyle devam etti: “Kazandıktan sonra Denizli halkının yararına nasıl hizmetler yapabiliriz ve bu hizmetlerle Denizli’yi başarıdan başarıya koşan bir kent haline nasıl dönüştürebiliriz konularında çalışmalar yapıyoruz. Kaybetme gibi bir kaygımız yok. Kazanacağız; bundan hiçbir kuşkumuz yok. Biz bugüne kadar kazandığımız yerlerde başarılı bir yönetim sergiledik. Denizli’de de daha önce sosyal demokrat belediye başkanlarımız vardı. Mesela Ali Marım bunlardan birisidir. ‘Efsane Belediye Başkanları’ diye anılır. Şimdi Denizli halkı onun başarılarını özlemedi mi?  O bir zihniyetti. Oradaki Ali Marım değil; sosyal demokrat belediyecilik anlayışıydı. Bunu hayata geçirebilmek için kadrolarımızı eğitimden geçiriyoruz. Sahada nasıl çalışacaklarını, kazandıktan sonra halkın sorunlarına nasıl derman olacaklarını öğrenmelerini sağlıyoruz.”

“DENİZLİ’DE ÖNCE YURT SORUNU ÇÖZÜLECEK”

Yoksulun, öğrencinin, kadının, yaşlıların sorununa derman olacaklarını vurgulayan Yıldırım Kaya; “Çocuğu Denizli’ye üniversite okumaya gelen aile çocuğunu cemaat ve tarikat yurtlarında bırakmak istemese de ‘yurt yoksa ben ne yapacağım’ kaygısına düşmeyecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi, öncelikle kız daha sonra erkek öğrencilerin yurt sorununu çözecek. Burs ihtiyacı olana burs sorununu çözecek. Etüt merkezleriyle, kütüphanelerle kaynak kitapların ücretsiz temininin yolunu açacak. Gençlerimizin arkadaşlarıyla yorulduğunda tiyatroya, sinemaya gidebileceği; çağdaş bir kente yeniden kavuşabileceği bir Denizli yaratmak için bir çalışma yürütüyoruz” diye konuştu.

“ERDOĞAN’A DÜŞEN GÖREV YARGI KARARINI UYGULAMAKTIR”

8 Ekim 2013 yılında kaldırılan ve son günlerde yine gündeme gelen Andımız ile ilgili de açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya; “Andımız meselesinde yargı kararına uymak zorundalar. AK Parti’ye ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a düşen görev yargı kararını uygulamaktır” dedi.

ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 19:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193