Kılıçdaoğlu; “Türkiye, bölgenin en güçlü ülkesidir”

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Denizli’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Türkiye bölgenin en güçlü ülkesidir. Bütün bu bölgeye ekonomik olarak en büyük yatırımları yapabilecek potansiyele sahip olan ülkedir. Bölgeyi ekonomik olarak denetleyebilecek gücümüz var” dedi.

Kılıçdaoğlu; “Türkiye, bölgenin en güçlü ülkesidir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi temaslarda bulunmak amacıyla Denizli'ye geldi.

Gece saatlerinde Çardak Havalimanı’na inen Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek ve partililer karşıladı.

Denizli temaslarına Babadağ’dan başlayan Kılıçdaroğlu, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı'yı makamında ziyaret etti. Daha sonra belediye önünde toplanan vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacaklarını söyledi. Kavgadan uzak bir siyaset anlayışını benimsediklerini belirten CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Alın terine değer vereceğiz. Biz sadece Babadağ'da değil tüm Türkiye'de hiçbir çocuğun yatağa aç girmesini istemiyoruz” diye konuştu.

“ORTA DOĞU'YU BARIŞ HAVZASINA DÖNDÜRECEĞİZ”

Belediye hizmetlerinde parti ayrımı yapılmaması gerektiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, “Hangi kavgadan, kim karlı çıkmıştır? Sözüm söz; bütün Orta Doğu'yu barış havzasına döndüreceğiz. Orta Doğu'da yaşayanların tamamı akrabalarımız. Niye kavga ediyoruz ve silah gönderiyoruz? Niçin insanlar birbirini öldürüyor? Türkiye bölgenin en güçlü ülkesidir. Bütün bu bölgeye ekonomik olarak en büyük yatırımları yapabilecek potansiyele sahip olan ülkedir. Bölgeyi ekonomik olarak denetleyebilecek gücümüz var. Yani bölgeyi barış havzasına dönüştürebiliriz” dedi. Atatürk'ün, “Askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun iktisadi zaferlerle taçlandırılmadıkça sonuçsuz kalır” sözünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin son 17 yılda 170 milyar Dolar faiz ödediğini ileri sürdü.

“KUVAYI MİLLİYE RUHUYLA MEMLEKETİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Şimdi, ne kurdular? Borçlanma Genel Müdürlüğü. Niçin? Borçları yönetemiyorlar artık. Bunu da bereket versin Resmi Gazete'de yayınladılar da orada gördük. Mecburen yayınlıyorlar. Hepimiz düşüneceğiz. Bu memleket hepimizin. Mücadeleyi beraber verdik. Yeniden Kuvayı Milliye ruhuyla ayağa kalkmak zorundayız. ‘Sağı, solu’ demeden hepsini yeniden kucaklamak zorundayız. Kuvayı Milliye ruhuyla memleketimize sahip çıkacağız.” Daha sonra belediye tarafından yaptırılan; tekstil çarşısı ve butik otelin açılışını yapan Kılıçdaroğlu, sosyal tesislerin temeline harç bıraktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER