'KILIÇDAROĞLU TUTUKLANABİLİR' SÖYLENTİLERİ CHP'Yİ HAREKETE GEÇİRDİ

'KILIÇDAROĞLU TUTUKLANABİLİR' SÖYLENTİLERİ CHP'Yİ HAREKETE GEÇİRDİ

'KILIÇDAROĞLU TUTUKLANABİLİR'  SÖYLENTİLERİ CHP'Yİ HAREKETE GEÇİRDİ
banner22

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tutuklanma ihtimali söylentileri parti teşkilatlarını harekete geçirdi. CHP İl Başkanı Teoman Sancar yaptığı açıklamada, “Amaç CHP Genel Başkanını tehdit ederek topluma korku salmaktır” dedi.

Şu an tutuklu bulunan Enis Berberoğlu’na MİT TIR’ları ile ilgili belgeleri CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun verdiği, bu nedenle Kılıçdaroğlu’nun da tutuklanabileceği söylentileri, AK Parti ile CHP arasındaki gerilimi tırmandırdı. Genel başkanlarına destek amacıyla harekete geçen CHP teşkilatlarından konuyla ilgili yurt genelinde tepki açıklamaları yağıyor. Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Teoman Sancar da konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak tepkisini ortaya koydu. Erdoğan rejiminin her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ettiğini belirten Sancar, “Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tehditlerine pabuç bırakmayacağız. Erdoğan rejimi, her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyaseti baskı altına alma çabasındadır” dedi.

Enis Berberoğlu’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile tutuklandığını öne süren Sancar, “Erdoğan iktidarının, Fetö ile yolları bugün ayrılmış görünse de aynı yöntemleri uygulamaya devam ettikleri, yeni kumpas girişimleri içinde oldukları görülmektedir. Ortada bir casusluk suçu yoktur. Anayasa Mahkemesi de böyle söylemektedir. Buna rağmen Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu haksız yere mahkum edilmiş ve tutuklanmıştır. Önce mahkeme başkanı ve heyet değiştirilmiş, mahkumiyet kararı verilmiş daha sonra da bu kararı inceleyecek üst mahkemenin başkanı değiştirilmiştir. Bütün bu uygulamalar kumpas davalarının tipik özelliğidir” dedi. Bu kampanyalardaki amacın tehdit yoluyla korku salmak anlamına geldiğini ifade eden CHP İl Başkanı, “Kurgulanan kumpas üzerinden Enis Berberoğlu’nu rehin alan anlayış, şimdi de Genel Başkanımızı tehdit etmektedir. Amaç CHP Genel Başkanını tehdit ederek topluma korku salmaktır. Erdoğan’ın tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. Adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen milyonların sesi ve umudu olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu susturamayacaksınız. Türkiye’ye giydirmek istediğiniz deli gömleğini yırtıp atacağız. Baskıcı ve zorba rejiminizi tanımıyoruz, tanımayacağız. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER