Memleket Partisi Denizli İl Başkanı belli oldu

Memleket Partisi 1. Olağan Denizli İl Kongresi gerçekleştirildi. Seçime tek aday olarak giren Erhan Derici, kullanılan oyların tamamını alarak partinin yeni il başkanı oldu.

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı belli oldu

Memleket Partisi 1. Olağan İl Kongresi Çatal Çeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Memleket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Dudu’nun katılımlarıyla gerçekleşen kongreye; Erhan Derici’nin yanı sıra Memleket Partisi Denizli ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Divan başkanlığına seçilen Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Dudu, “Çok zor şartlarda partimizi olası bir seçime hazırlıyoruz. 18 Eylül’deki kurultayımız öncesinde il ve ilçe kongrelerimizi yapıyoruz. Seçime girebilmemiz için belli sayıda bir örgütlenmeye ihtiyacımız var. Bu kadar hızlı bunu gerçekleştirdiğiniz için size teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“3-4 AYDA ÖRGÜTLENME, TÜRKİYE TARİHİNDE REKORDUR"

Kongreye tek aday olarak giren Erhan Derici, şu ifadelere yer verdi; “Memleket Partisi kurulana dek aktif siyasete pek sıcak bakamadım. Çünkü arkasından gidilebilecek bir lider, tüzüğü, programı gönül rahatlığı ile savunulabilecek bir siyasi parti yoktu. Genel Başkanımız Muharrem İnce ve kurduğu Memleket Partisi bu boşluğu doldurdu. Olası bir erken seçim beklentisi ile 3-4 yıla yayılması uygun olan bir örgütlenme süreci 3-4 aya sığdırıldı. Bu Türkiye siyasi tarihinde bir rekordur.” Erhan Derici’nin konuşmasının ardından geçilen seçimde kullanılan oyların tamamını alan Derici, Memleket Partisi İl Başkanı oldu. Yeni yönetim kurulun şu isimlerden oluştu: Erhan Derici, Efe Serdar Gökdağ, Ercan Sunay, Abdullah Gazezoğlu, Hüseyin Selçuk, Hüseyin Harun Ökek, Doğan Erol, Kemal Cantimur, Esra Kaplanlar, Süha Güler, Derya Ay, Sevil Öztürk Kösea, Adnan Alper Alışan, Mevlüt Çomak, Murat Göker, Emre Değirmenci, Kubilay Yalçın Gerboğa, Mehmet Emin Ataş, Aynımah Orak, Okan Birsen, Şafak Pamir Sirel, Ali Yeşilkaya, Nurcan Ünlü, Gaye Akgün ve Bedia Öner.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER