Memleket Partisi'nde ayrılık!

Memleket Partisi kurucu il başkanı Yılmaz İçen genel merkezle olan yönetimsel ayrılıkları yüzünden istifa etti.

Memleket Partisi'nde ayrılık!

CHP’den ayrılan Muharrem İnce’nin kurduğu ve genel başkanlığı yaptığı Memleket Partisi’de ilk istifa Denizli’den geldi. Kurucu il başkanı olarak Denizli’de görev yapan Yılmaz İçen bugün basın açıklaması yaparak partisinden istifa ettiğini duyurdu. 
Yılmaz İçen basın açıklamasında 7-8 kişi olarak partiden istifa ettiklerini belirtirken herhangi bir başka parti ile yol yürümeyeceklerini vurguladı. İçen parti içerisinde paralel bir yapılanma meydana geldiğini söyleyerek il başkanı olarak ikinci planan atıldığını ve çalışmalardan gerekli bilgilendirmelerin kendisine yapılmadığını söyledi.

İNCE’YE SİTEM

Yılmaz İçen basın açıklamasında 3 gün önce Denizli’de parti içerisinde yaşanan problem hakkında yardım almak için Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye telefonla ulaşmaya çalıştığını ancak ulaşamadığını daha sonra da Muğla İl Başkanı vasıtasıyla ulaştığını “Türkiye’nin neresinde olursanız olun 10 dk sizinle görüşmem lazım başkanım, çok acil durum” dediğini ancak kendisine hala geri dönüş yapılmadığını söyledi. 
İçen, genel başkan İnce’ye yaptığı yardım çağrısına geri dönüş olmamasıyla ilgili “Bir genel başkan, il başkanının sıkıntısı olduğunda geri dönmek zorundadır. Eğer dönmüyorsa babam da olsa onunla yol yürümem” dedi. 

“CUMHUR İTTİFAKIYLA YOL YÜRÜMENİZ YANLIŞTIR”

Ayrıca Yılmaz içen belediye meclisi görevini sürdüren partililerinden cumhur ittifakı ile yol yürüyen ve işbirliği yapanların olduğunu söyleyerek “Birlikte hareket edilmesine karşıyım. Bizim duruşumuz nettir. Bugün veya yarın, iktidarda cumhur veya millet ittifakı da olsa, ikisinin de doğrusuna doğru, yanlışına yanlış dememiz lazım. Sizi biz meclis üyesi gönderiyorsak, insanların çıkarlarını korumakla yükümlüsünüz. Cumhur ittifakıyla yol yürümeniz yanlıştır” dedi. 

İÇEN: YÖNETEMEDİM

İçen açıklamasına “Ben hayatım boyunca bu kadar kötü yöneticilik yapmadım. Yönetemedim. Bu kadar işe girdik çıktık ama biz bugün Denizli’de Memleket Partisi’nin Denizli’de bir varlığı olduğunu hissettirmiş olmamız gerekirdi” diyerek devam etti.

BAŞKA PARTİ SORULARINA NET CEVAP VERDİ 

İçen gazetecilerin başka partide yer alıp almayacağı sorularına ise net yanıt vererek, istifa edenlerin bağımsız olarak siyaset yapacağını söyledi ve “ Biz partiden istifa ediyoruz ama ülkemiz için çalışmaya gerekenleri anlatmaya ve çözüm üretmeye devam edeceğiz. Herhangi bir parti altına mücadele etmek zorunda değil kimse. Bizler de bağımsız olarak mücadele edeceğiz” dedi.

İŞTE İSTİFA EDEN İSİMLERDEN BAZILARI

Yılmaz İçen- İl Başkanı

Kadir Akbaba Yönetici

Mehmet Ziya Akgül Yönetici

Erkan Saygın Yönetici

Şulehan Yıldırım Yönetici

Fuat Demirel Yönetici

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 13:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nadir yavuz
Nadir yavuz - 10 ay Önce

Neyi paylaşamadınız.ben hicbir parti üyesi degilim bir taban olarak siyasi hic beklentim yok.eger bir dava varsa ortada niye istifa ediyorsunuz.parti içi ağırlığınızı niye koymuyorsunuz.

SIRADAKİ HABER