Merkezefendi Belediye Meclisi, yeni dönem ilk toplantısını yaptı

Merkezefendi Belediye Meclisi, Şeniz Doğan başkanlığındaki ilk toplantısını gerçekleştirdi. Mecliste partilerin grup başkan vekilleri, kâtip üyeler, encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları üyeleri seçimleri yapıldı. Başkan Doğan, “İlk meclisimizi gerçekleştirdik. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Merkezefendi Belediye Meclisi, yeni dönem ilk toplantısını yaptı

Merkezefendi Belediye Meclisi’nin 2019-2024 dönemi başladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın başkanlığını yaptığı Merkezefendi Belediyesi Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Meclis toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken ilk oturumun ilk katipleri, meclisin en genç üyeleri 27 yaşındaki İlhan Sarı ile 25 yaşındaki Mert Koç oldu. Meclise CHP listesinden giren İYİ Partililer Fatih Coşkun, Özkan Bosun, Osman Tığ, Ayhan Çetin, Serkan Bıçakçı, Mustafa Bozkurt, Sultan Pişken, Himmet Kaynak ve Uğur Güzin CHP’den istifa ederek parti grubu kurdu. AK Parti listesinden giren Hüseyin Fırat Dağdeviren, Ebru Leman Kalkan, İshak Baysal ve Hasan Kurşuncu da AK Parti’den istifa ederek MHP Grubu’nu oluşturdu. Merkezefendi Belediye Meclisi yeni oluşan İYİ Parti ve MHP gruplarıyla birlikte 4 gruba çıktı. Merkezefendi Belediye Meclisi 13 CHP’li, 11 AK Partili, 9 İYİ Partili ve 4 MHP’li üyeden oluşuyor.

GRUP BAŞKAN VEKİLLERİ BELLİ OLDU

Yeni dönemde mecliste CHP Grup Başkan Vekili olarak Arif Suna, İYİ Parti Grup Başkan Vekili olarak Osman Tığ, AK Parti Grup Başkan Vekili olarak Yavuz Aki ve MHP’nin Grup Başkan Vekili olarak Hüseyin Fırat Dağdeviren görev yapacak. Partilerin tam kadro olarak katıldığı meclisin ilk oturumunda, Meclis Başkanlık Divanı’na 1’inci Başkan Vekili olarak İYİ Partili Fatih Coşkun, 2’nci Başkan Vekili olarak CHP’li Necdet Yılmaz seçildi. Divan Katip Üyeliği seçiminde asil üye olarak Sündüz Başsorgun ve Serkan Bıçakçı, yedek üye olarak Özdilek Koçoğlu, Sultan Pişken seçildi. Belediye Encümen üyeliklerine CHP’li Serkan Kaya ve İbrahim Abuşaha ile İYİ Partili Özkan Bosun seçildi.

DOĞAN’A 2 CHP’Lİ 1 İYİ PARTİLİ YARDIMCI

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, gerçekleştirilen meclis toplantısında belediye başkan yardımcılarını da açıkladı. Başkan Doğan’ın Başkan Yardımcıları Fatih Coşkun, Necdet Yılmaz ve Fatma Atıcı Bakcan oldu. Merkezefendi Belediye Meclisi, meclis ihtisas komisyonlarını da belirledi.

Buna göre; Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Kadın, Aile ve Engelli Komisyonu, Çevre, Sağlık ve Tarım Komisyonu, İdari ve Diğer İşler Komisyonu oluşturuldu.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; Necdet Yılmaz, Aynur Tunç, Yavuz Aki, Serkan Bıçakçı ve İshak Baysal, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda; Cihan Saraçoğlu, İlhan Sarı, Uğur Güzin, Fırat Dağdeviren ve Akbulut, Kadın, Aile ve Engelli Komisyonu’nda; Özdilek Koçoğlu, Aydın Aslan, Mukaddes Özeri, Sultan Pişken ve Ebru Leman Kalkan, Çevre, Sağlık ve Tarım Komisyonu’nda; Gökhan Deda, Murat Cımık, Feride Kabadayılar, İshak Baysal ve Mustafa Bozkurt, İdari ve Diğer İşler Komisyonu’nda ise Sündüz Başsorgun, Özdilek Koçoğlu, Ayhan Çetin ve Hasan Kurşuncu oy birliği ile görev yapacak. Öte yandan mecliste, Merkezefendi Belediyesi’nin üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği, Akdeniz Belediyeler Birliği’ne üyeler de seçildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER