“Merkezefendi demek; sosyal belediyeciliğin kalesi demek”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu DRT Denizli’de bir söyleşi programına katıldı. Subaşıoğlu, Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanan programda Merkezefendi Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeleri anlattı. Ve, “Merkezefendi’de yeni projeler, yeni hizmetler için ilk günkü aşkla, ilk günkü heyecanla durmak yok yola devam diyoruz” dedi. Subaşıoğlu programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli’ye gelişini değerlendirdi. Çok heyecanlı olduklarını vurguladı.

“Merkezefendi demek; sosyal belediyeciliğin kalesi demek”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu DRT Denizli’de bir söyleşi programına katıldı. Subaşıoğlu, Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanan programda Merkezefendi Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeleri anlattı. Ve, “Merkezefendi’de yeni projeler, yeni hizmetler için ilk günkü aşkla, ilk günkü heyecanla durmak yok yola devam diyoruz” dedi. Subaşıoğlu programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli’ye gelişini değerlendirdi. Çok heyecanlı olduklarını vurguladı.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DENİZLİ’YE HEP HEYBESİ DOLDU GELDİ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu Denizli’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gözünde ayrı bir teri olduğunu belirtti. Subaşıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı 21 Şubat Perşembe günü saat 13:30 da Özay Gönlüm Meydanı’na teşrif ediyorlar. Denizli Cumhurbaşkanı’nın nezdinde çok önemli. Burası en çok ziyaret ettiği şehir. Hazırlıklarımız il başkanlığımızın başkanlığında son hızıyla devam ediyor, büyük bir coşkuyla karşılayacağız. Onun Denizli ye gelmesi demek, yeni projeler, yeni yatırımlar demek. Heybesi hep dolu gelmiştir bugüne kadar. Bu yüzden kendisini Denizli de ağırlamak bizler için çok önemli” dedi. Denizlileri büyük buluşmaya davet eden Subaşıoğlu, “Halkımızın onu karşılamasıyla daha güzel işler yapılacak. Her geldiğinde hep güzellikler yaşandı. Hep yeni projeler, hep yeni yatırımlar yapıldı. Denizli’nin önü hep açıldı. 31 mart seçimleri hususunda da gönül belediyeciliği anlamında da Denizli’mize vereceği mesajlar son derece önemli. Yeni bir heyecanın başladığı bir gün olacak bu miting. O yüzden herkesi davet ediyorum ve gelin bu heyecanı beraber yaşayalım, paylaşalım diyorum” diye konuştu.

“MERKEZEFENDİ PARLAYAN BİR YILDIZ HALİNE GELDİ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu hayta geçirdiği projelerini anlattı. Esnaf ziyaretlerimiz, kahvehanede yaptığımız akşam toplantıları, ev ziyaretleri, pazaryeri ziyaretleri, sivil toplum örgütü ziyaretlerin tamamı Merkezefendi Belediyesi’nin yol haritasını bundan önce de olduğu gibi belirleyen açık istişare mekanizması olarak görüyoruz diyen Subaşıoğlu, “projelerimizin çok beğenilmesinde hep bu ziyaretlerimizin geri bildirimler çerçevesinde değerlendiriyor olmamızın çok büyük etkisi var” dedi.

“MERKEZEFENDİ DEMEK YAŞAM KALİTESİ DEMEK”

Subaşıoğlu, “Merkezefendililerin yüksek seviyede memnuniyetleri var. Bu toplantılarımızda, bu ziyaretlerimizde geçmiş projeler olarak ne yapıldığını, nasıl yapıldığını, gelecek projeler içinse nasıl bir yol izleyeceğimizi paylaşıyoruz. Şuan en çok ziyaret yapan hem belediye başkanı hem de aday konumundayız. Bu bizim zaten tarzımız. Seçildiğim günden beri buna hep dikkat ettik. 300 yüz bin hemşehrimizle hiçbir ayrım yapmadan oluşturduğumuz bir gönül ittifakıyla bugüne kadar yol aldık. Onun için Merkezefendi bu dönem içinde parlayan bir yıldız haline geldi” dedi.

“MERKEZEFENDİ TÜRKİYE’DE EN ÇOK PROJE YAPAN İLÇELERDEN BİRİ”

Merkezefendi Belediyesi’nin Türkiye’de en çok proje yapan ilçelerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Subaşıoğlu, “Hizmette hiçbir ayrımcılık yok. İstekler geldiği zaman bunlar proje kapsamında değerlendiriliyor. Çünkü biz sadece seçim dönemlerinde ziyaret yapan kişiler değiliz. Yeni dönem için interaktif bir yolda izliyoruz. E mail, WhatsApp, Facebook gibi sosyal ortamlardan yönetişim yapıyoruz.” dedi.

“MERKEZEFENDİ’DE DURMAK YOK YOLA DEVAM”

Merkezefendi’yi yeni projeler beklediğinin altını çizen Subaşıoğlu, yeni vizyon projelerinin olacağını belirtti. Başkan Subaşıoğlu, “Şuana kadar yapmakta olduğumuz sosyal projeyi aynen devam ettireceğiz. ‘Arabadan İniyoruz , Bisiklete Biniyoruz’ projesi kapsamında şuana kadar 26 bin çocuğumuza bisiklet hediye etmiş bulunmaktayız ve etmeye devam edeceğiz. Çünkü bisiklet ilçesi olmak gibi bir hedefimiz var. Şuana kadar 20 bin lise 3. sınıf öğrencimizi ‘Haydi gençler İstanbul’a’ diyerek İstanbul’la buluşturmuşuz. Buluşturmaya devam edeceğiz. Çünkü eğitim sadece okul değil aynı zamanda görmek demek. Çocukların vizyonunu genişletmek demek. Dolayısıyla bütün projelerimiz devam edecek. Türkiye de OFF ROAD dalında en iyi pist, en uzun pist Merrkezefendi’de” dedi.

“2019-2024 DÖNEMİ USTALIK DÖNEMİ OLACAK”

Başkan Subaşıoğlu, 2014-2019 dönemini kuruluş ve çıraklık dönemi olarak nitelendirdi. 2019-2024 dönemi ustalık dönemi olacak diyen Subaşıoğlu, “Tabi dönemi ustalık olarak tanımladığınızda çıtayı çok yükseğe koymuş oluyorsunuz. Biz projelerimizle kendi içimizde yarışıyoruz. Çünkü Merkezefendi’nin çıtası bu dönem için çok yükseğe kondu. Bu nedenle yapısal, kültürel, vizyon projeleriyle ilçemizi çok faklı konuma taşımak zorundayız. Bizde Cumhurbaşkanında aldığımız enerjiyle vizyon projelerimizi lansman toplantısıyla açıklayacağız. Çünkü 5 yıllık stratejimiz hazır. 5 yıllık bütçesi hazır. Mali kaynaklar hazır. Mali disiplin hazır. Projelerin başlangıç ve bitiş tarihleri hazır. Çünkü Merkezefendi Belediyesi artık orta ve uzun vadeli plan yapabilen bir kurum haline geldi. 2014-2019 sezonunda başlayıpta bitiremediği hiçbir proje yok. Merkezefendi Belediyesi demek proje demek” dedi.

VATANDAŞTAN SUBAŞIOĞLU’NA TAM DESTEK!

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammed Subaşıoğlu vatandaşın ilgisinden memnun. Subaşıoğlu,” Nereye gitsek diyorlar ki, siz bunun dönem güzel çalıştınız, hiç ayrım yapmadınız, yapılabilecek işlerin peşinden koştunuz, inanılmaz vizyon projeler ürettiniz, bekleme yapmayın devam edin. Bizde inanıyoruz ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın gönül ittifakıyla bu sorumluluğu yine üstleneceğiz. Bu vazife için hemşerilerimizden bir yetki alacağız. Ve durmadan çalışacağız” dedi.

Merkezefendi’de yaptıklarının ilk baştan itibaren gönül belediyeciliği olduğuna değinen Belediye Başkanı Subaşıoğlu,“Bizler uzun zamandır Cumhurbaşkanını yaptıklarıyla, söyledikleriyle takip eden insanlarız. Gönül belediyeciliği çerçevesinde biz 2014 ten beri inanılmaz bir yol aldık.Belediyeciliğin sadece yol, park, kaldırım yapmak olmadığını aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinliklerle insanları birbirine bağlayan o güzellikleri, o bağları güçlendirmek adına bir çok şey yapılabileceğini ve bunu yaparken de birlikte yapma düşüncesine hep vurgu yaptık. Ve bütün projelerimizde de buna dikkat ettik. Yani 2018 yılında Merkezefendi Belediyesi 30 bin kişinin katılımıyla bahar yürüyüşü yapabiliyorsa asıl bu gönül belediyeciliğinin ta kendisidir” dedi.

“2018’İ MERKEZEFENDİ İÇİN VİZYON PROJELERİN AÇILIŞ YILI OLDU”

2018 yılında hayata geçirdiği projeleri anlatan Subaşıoğlu, 2018’i Merkezefendi olarak vizyon projelerinin açılış yılı olarak ilan ettiklerini vurguladı. Sözlerinin devamında, “1 yıl önce Bereketler Toplantı ve Sergi Salonumuzun açılışıyla başlatmış olduğumuz açılış zincirimizin bir sonraki halkası 9 haziran tarihinde tam 50 bin kişinin katılımıyla, görülmemiş bir kalabalıkla Ornaz Vadisi olmuştu. Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayımızı 31 ağustos- 1 eylül tarihinde açmıştık. Anadolu imam hatip lisesi fen bilimleri sosyal bilimler proje okulunu açılışı gerçekleştirildi. Sonra 3 aralık Dünya Engelliler Gününde, engelli kardeşlerimizle beraber küçük bir üniversite hüviyetinde bulunan Engelsiz Yaşam Akademimizin de açılışını gerçekleştirmiştik” dedi.

“BU DÖNEMİN EN FLAŞ PROJESİ MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ MERKEZ KÜTÜPHANESİ”

Başkan Subaşıoğlu 2018’in en flaş projesini açıkladı. Ama bu dönemin en flaş projesi Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphanesi diyen Subaşıoğlu, “9 Mart Cumartesi saat 14:00’te açılıyor. Yaklaşık 25 gün önce merkezefendi.bel.tr ye tıklayarak kütüphanemize kaydolun diyerek yapmış olduğumuz çağrıya istinaden 25 günde 26 bin hemşerimiz kütüphanemize kaydoldu. İnanılmaz bir rakam. Bu kadar kayıt yapılmış olması aslında bizi de çok mutlu ediyor. Demek ki kütüphaneleri yeni formatla yapmak lazım. Artık kasvetli binalar değil , tozlu raflar değil, her tarafı aydınlık yaşam alanı olarak tanımlanmış, doğru tasarımlarla , yeni şeyler yapmak lazım. Bugün yeni şeyler yapmak lazım, yeni hedefler koymak lazım. 7 bin metrekare kapalı alanı 1100 metrekare yetişkin kütüphanesi 800 metrekare çocuk kütüphanesi ,içerisinde yüksek lisans öğrencileri için düşünülmüş bireysel çalışma odalarına kadar, grup çalışma odalarına kadar, etüt merkezine kadar, en altında 200 kişilik konferans salonu, tam ortasında 6 katlı galeriye bakan 300 kişilik amfi, 350 kişilik açık hava tiyatrosuna ve 300 metre kareden oluşan bir kitap kafesine kadar tam anlamıyla entegre bir eğitim projesi. Şimdi açıkçası bunun heyecanını yaşıyoruz. Yeni dönemle ilgili hemşerilerimizden bir sorumluluk talebimiz var , bir vazife talebimiz var, bir yandan da 31 marta kadar açmak istediğimiz projelerimiz var. Bunun heyecanını da yaşıyoruz “dedi.

CANSU KARACIK YAZICI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221