“MERKEZEFENDİ’DE HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM”

Merkezefendi Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan CHP’li Sedat Demirci; “2019’da Merkezefendi Belediyesi hepimizin belediyesi olacak. Ben de herkesin başkanı olacağım. Belediyenin kapılarını, pencerelerini halkımıza açacağım. Kapalı tek bir kapı kalmayacak. 31 Mart akşamı Merkezefendi Belediyesi’ne kardeşlik ve huzur bayrağını hep birlikte asacağız” dedi.

“MERKEZEFENDİ’DE HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM”

PINAR ÇANKAYA-DOĞAN AKŞİT

CHP’de Merkezefendi Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan ikinci isim Sedat Demirci oldu. CHP İl Binası’nda düzenlenen açıklamaya; CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, CHP Denizli Milletvekilleri Kazım Arslan ve Teoman Sancar, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ve partililer katıldı. Basın açıklamasında başkanlığa adaylığını koyma sebeplerinden söz eden Demirci; “Sevgili esnaf kardeşim 25 sene esnaflık hayatım boyunca saygının, sevginin ne demek olduğunu, halka hizmet etmenin ne demek olduğunu, sizlerle birlikte olmanın verdiği duyguları hep beraber yaşadık. Herhalde biz birbirimizi daha iyi anlarız. Sevgili köylü ve çiftçi kardeşim; üzümün kırmızı toprakta, verdiği meyvenin de ak toprakta pekmez olduğunu bilecek kadar köylü çocuğuyum. O tarlalarda, o bağlarda benimde izim var. O yüzden sizlerin de derdini dile getirmek için belediye başkanı adayı olmaya karar verdim” dedi.

“İÇİNDE İNSAN OLMAYAN PROJEYE İMZA ATMAYACAĞIM”

CHP Merkezefendi eski İlçe Başkanı Demirci şunları aktardı: “Merkezefendi Belediyesi hepimizin evi olacak. Kapıları, pencereleri halkımıza sonuna kadar açık olacak. Vatandaşa kapalı tek bir kapı kalmayacak. Merkezefendi’yi halkla barıştıracağız. İçinde insan olmayan hiçbir projeye imza atmayacağım. İnsanları mutlu kılmanın gereği neyse onu yapacağız. Merkezefendi spora, toplumsal yaşama muhtaç edildi. İnsanımızı mutlu ekmenin yolu neyse onun gereğini yapacağız. Merkezefendi Belediyesi’nin burçlarında ay yıldızlı bayrağımızın arkasına huzur, barış, kardeşlik bayrağını 31 Mart akşamı hep birlikte asacağız. Merkezefendi Belediyesi 2019 yılında hepimizin belediyesi olacak. Hep beraber bu şehri yeniden dizayn edeceğiz.”

“KAZANACAĞIZ ENDİŞEMİZ YOKTUR”

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba ise, Sedat Demirci’nin esnaf, işadamı ve sosyolog kimliğiyle halkın içinden birisi olduğunu belirterek, “Merkezefendi Belediyesi’ni kazanmaya dair hiçbir endişemiz yoktur. Altı oklu bayrağı hep birlikte Merkezefendi Belediyesi’ne asacağız” ifadelerini kullandı.

HALEFTEN SELEFE DESTEK

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker konuşmasında selefine destek vererek, “Siyasi mücadeleye devam eden Sedat Demirci’ye çıktığı ulvi yolda başarılar diliyorum. Merkezefendi’de ilçe halkı kazanacak, CHP kazanacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER