MERKEZEFENDİ’DEKİ 3 BİN 920 CHP ÜYESİ SANDIĞA GİDECEK

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayını belirlemek üzere eğilim yoklaması yapılacak. Bera Palace Düğün Sanonu'nda 23 Aralık Pazar günü yapılacak eğitim yoklamasında 3 bin 920 CHP üyesi sandığa gidecek.

MERKEZEFENDİ’DEKİ 3 BİN 920 CHP ÜYESİ SANDIĞA GİDECEK

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP Merkezefendi Belediye Başkan Adayını belirlemek üzere eğilim yoklaması yapılacak. Sabri Yıldız, Sedat Demirci ve Şeniz Süzek Doğan’ın başkanlık adaylığı için yarışacağı eğilim yoklaması, 23 Aralık Pazar günü Bera Palace Düğün Sanonu'nda Merkezefendi İlçesi’nde ikamet eden 3 bin 920 CHP üyesi sandığa gidecek. Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker; “Denizli’nin şüphesiz en önemli lokasyonlarından biri olan Merkezefendi’de partimizin hangi aday ile seçime gireceği belli olacaktır. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; bizzat başvuru yaparak yarışa katılan Sayın Sabri Yıldız'a, Sayın Sedat Demirci'ye ve Sayın Şeniz Süzek Doğan'a çok teşekkür ederim. Birbirinden değerli üç aday adayı ile eğilim yoklamasına girmemiz partimiz için gurur vericidir. Pazar günü demokrasi şölenine tüm partililerimiz davetlidir. İlçe yönetimimizin yoğun ısrarı ve başvuruları neticesinde, genel merkezimiz belediye başkanı adayını belirleme sürecindeki yetkiyi partinin gerçek sahiplerine yani ilçemizde yaşayan partililerimize verdi” dedi.

“ÜYELERİMİZİ DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

Eğilim yoklamasının hem parti içi demokrasi açısından hem de katılımcı demokrasi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Varlıker; “Önce Cumhuriyet Halk Partisi'nin değerli üyeleri adayı belirliyor. Sonra bu belirlemeye göre Parti Meclisimiz, Merkezefendi Belediye Başkan Adayımızı ilan edecek. Sabah 8'de başlayıp akşam 17'de bitecek oy verme süresi, 17.00'den sonra sandıkların açılmasından sonra netleşmiş olacak. Bu noktaya kadar yaşanılan sürecin gayet olağan, parti içi demokrasi mekanizmasının ne denli akıcı işlediğinin kamuoyuyla paylaşılması açısından da önemli olduğunu düşünmekteyim. Şu açıkça bilinmeli ki; CHP Merkezefendi İlçe Örgütü olarak tek derdimiz, tek davamız; Merkezefendi Belediye Başkanlığı koltuğuna partimizin rozetini taşıyan bir arkadaşımızın oturmasıdır. Bu vesile ile 4 bine yakın üyemizi demokrasiye sahip çıkmaya çağırıyoruz. Partimizin yereldeki iktidarı için demokrasi şölenine mutlak katılımınız çok önemlidir” diye konuştu.

UMUT AYANA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205