Merkezefendi’ye Çocuk Üniversitesi geliyor

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Muhammet Subaşıoğlu’nun 2019-2024 dönemi vizyon projeleri arasında yer alan ‘Çocuk Üniversitesi’ Merkezefendilileri heyecanlandırdı.

Merkezefendi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Başkan Adayı Muhammet Subaşıoğlu, projelerini açıkladı. Vizyon projeler, Merkezefendilileri heyecanlandırdı. O projelerden ilki olan ve büyük ses getiren Çocuk Üniversitesi, 2019-2024 döneminde ilçeye kazandırılacak. Başkan Subaşıoğlu, “Merkezefendimizde önceliğimiz her zaman eğitim oldu. Okuyan, araştıran, başarılı nesillerin yetişmesi adına bugüne kadar birçok yatırım yaptık. Okullarımıza kazandırdığımız zenginleştirilmiş kütüphanelerden konferans salonlarına, dersliklerden halı sahalara kadar çocuklarımızın gelişimini sağlayacak projeler gerçekleştirdik. Bu dönemde eğitim alanında yapılan en önemli proje 9 Mart Cumartesi günü açılışını gerçekleştireceğimiz Merkez Kütüphane olacak” dedi.

“BİZİ EN ÇOK HEYECANLANDIRAN PROJE”

Çocuk Üniversitesi’nin kendisini en çok heyecanlandıran proje olduğunu vurgulayan Başkan Subaşıoğlu, “2019-2024 dönemi Merkezefendi Belediyesi olarak ilçemize kazandırmak istediğimiz, şahsımın ve tüm ekip arkadaşlarımın en büyük hayali ve bizleri en çok heyecanlandıran projemiz; Merkezefendi Belediyesi Çocuk Üniversitesi’dir. İçerisinde kodlama ve algoritma eğitimleri, yazılım eğitimleri, robotik kodlamalar, Ar-Ge, eğitim kürsüleri, bilim laboratuvarları, akademik eğitimler vb. birçok opsiyon ve imkanı barındıracak olan Çocuk Üniversitemizin en az iki kampüsü olacak. İlçemize kazandıracağımız Çocuk Üniversitemiz ile birlikte iki şeyi yapacağız. Birincisi analitik öğreteceğiz, ikincisi çocuklarımızı simetriden kurtarıp asimetrik düşünme biçimini öğreteceğiz. Merkezefendimize bu çocuk üniversitemizi en kısa süre içerisinde kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211