“MERKEZEFENDİ’YE KADIN BAŞKAN ÇOK YAKIŞACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Şeniz Süzek Doğan, yerel seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştireceği mahalle buluşmalarına gelini olduğu İlbade Mahallesi’nden başladı. Denizli merkezinde tek kadın aday adayı olduğunun altını çizen Doğan, “Merkezefendi’nin çehresine ve vizyonuna kadın bir başkanın çok yakışacağını düşünüyorum” dedi.

Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimler için kolları sıvayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Şeniz Süzek Doğan, mahalle buluşmalarına gelini olduğu İlbade Mahallesi’nden start verdi. Mahalle sakinlerinin sıcak karşıladığı Aday Adayı Doğan, mahallelinin sorunlarını dinledi. Samimi bir sohbet ortamının gerçekleştiği buluşmada Doğan, mahalle sakinlerinden destek sözü aldı. CHP’nin Denizli merkezdeki tek kadın aday adayı olan Doğan, mahalle buluşmasını DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne değerlendirdi. Partisindeki aday adaylığı sürecinin devam ettiğinin altını çizen Doğan, “Biz CHP adına aday adaylık sürecine hiç bakmadan çalışmaya başladık. Bu çalışmanın başlangıcını da gelini olduğum İlbade Mahallesi’nden vermeye karar verdik. Genci, yaşlısı, çocuğu hepsi beni bağırlarına bastı. Çalışmak için heyecanla bekliyorlar. Bu tarzda mahalle buluşmalarına devam edeceğiz” dedi.

“İNSANLARIN GÜVENİNİ KAZANMALIYIZ”

CHP’nin merkezden uzaklaştıkça oy oranının düştüğünü belirten Doğan, şunları aktardı: “İlbade Mahallemizde CHP’nin oyu diğer mahallelere göre düşük. Öncelikle buradaki insanların güvenini kazanmalıyız. Burada bir kreş ve yaşlı bakım evi eksikliğinin olduğu ortada. Buradaki altyapı ve üstyapı çalışmaları da mahalleliyi gerçekten tıkadı. Büyük sıkıntı yaşıyorlar. Büyük bir iş ve iş sahası sorunu da var. Göçmen sorunu var. Burası çok fazla göçmen çeken bir mahalle. Mahalleli ile göçmenler arasında büyük bir doku uyuşmazlığı var ve güvenlik sıkıntıları yaşanıyor. Bu konuda da önlemler almayı düşünüyorum. Bir kadın adayı olarak; kadın istihdamı, kadın kursları, kadın sportif faaliyetleri noktasında da mahalledeki için projelerimiz var” ifadelerini kullandı.

“MERKEZEFENDİ’YE KADIN BİR BAŞKAN ÇOK YAKIŞIR”

Denizli merkezinde tek kadın aday adayı olduğunun altını çizen Doğan, “Partimin yasal süreci içerisinde tüm cesaretimle bu göreve talip oldum ve başvurumu yaptım. O günden bu yana CHP için var gücümle çalışıyorum. Merkezefendi’nin çehresine ve vizyonuna kadın bir başkanın çok yakışacağını düşünüyorum. Merkezefendililer’in de bu konuda bana güveneceğini ve inanacağını düşünüyorum. Siyaset içerisinde kadın olmanın bir zorluğunu yaşamadım. Tersine çok olumlu tepkiler alıyorum. Bir kadının siyasette böyle bir adım atması özellikle de kadınları olumlu yönde etkiliyor. Ailem ve eşim de sağ olsunlar bana çok destek oluyorlar” şeklinde konuştu.

”ADAY OLACAĞIMA İNANCIM TAM”

Merkezefendi’de toplam 3 ismin aday adayı olduğunu ancak adayın kendisi olacağına inancının tam olduğunu vurgulayan Doğan, ”Aday olacağıma inancım tam. Çalışmalarımı da o yönde, ‘adaymışım gibi’  sürdürüyorum. Demokrasi anlamında partide adayın ön seçimle belirlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Her ne olursa olsun inancım tam ve bu yolda kararlı bir şekilde yürüyorum. Ben aday belirleme sürecinden çok yapacaklarımla ilgileniyorum. Seçmenlere kendimi ve fikirlerimi anlatmaya başladım. Vakit kaybetmek istemiyorum. Daha önceki seçim tecrübelerimden faydalanarak çok geç kalınmaması gerektiğini düşünüyorum. O yüzden ‘adaymışım gibi’ partim ve Merkezefendi için canla başla çalışmaya devam ediyorum.

“ADAY GÖSTERİLMEZSENİZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDER MİSİNİZ?”

Doğan, ‘Aday gösterilmezseniz çalışmaya devam eder misiniz?’ sorusuna şöyle yanıt verdi: “Partide çeşitli görevlerde bulundum. Meclis üyeliği yaptım. Aday gösterilmesem de CHP için son nefesime kadar çalışırım.”

SERDAR KİRİŞ – ALPER PARLAK 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER